AIMA’nın İstanbul Buluşmaları başlıyor!

Ayvalık Uluslararası Müzik Akademisi (AIMA), müzik eğitimini yurtdışında sürdürmek isteyen genç yeteneklerin dünyaca ünlü müzisyenlerle tanışmasını sağlamak amacıyla, İstanbul Buluşmaları’nı düzenliyor. Yaylı sazlar, nefesli sazlar ve piyano dallarında yapılacak İstanbul Buluşmaları’nın ilki, Macar keman sanatçısı Eszter Haffner’ın katılımıyla 25-27 Mart 2018 tarihleri arasında Şişli Bomonti Residence’da gerçekleştirilecek.

Öğrencilerin yurtdışında karşılaşabilecekleri sorunları azaltmak amacıyla düzenlenen İstanbul Buluşmaları’nın ilki Kopenhag Kraliyet Müzik Akademisi ve Graz Müzik Üniversitesi’nde öğretim üyesi olarak görev yapan Eszter Haffner yönetiminde gerçekleşecek. Buluşmalara katılmak isteyen öğrenciler, info@ayvalikmusic.com adresine e-posta göndererek ayrıntılı bilgi alabiliyor.

 

Ayvalık Uluslararası Müzik Akademisi (AIMA)

Prof. Filiz Ali tarafından 1998 yılında kurulan AIMA, genç müzisyenlerin ufkunu genişleterek, müzik eğitimini teşvik etmek amacını taşıyor. Ağırlıkla yaylı çalgılara odaklanan ustalık kursları (masterclass), her yıl yaz ve sonbahar dönemlerinde Ayvalık'ta düzenleniyor. AIMA 19 yıldan bu yana; Ayla Erduran, Suna Kan, Lukas David, Peter Bruns, Valeri Oistrakh, İdil Biret, Andrej Bielow, Marco Misciagna ve Christoph Henkel gibi dünyaca ünlü sanatçıları katılımcılarla buluşturuyor. Dünyanın dört bir yanından gelen öğrenciler, usta sanatçılardan 10 gün boyunca ders alıyor. Akademi, AIMA Müzik Festivali, AIMA Müzik Sohbetleri, AIMA Kış ve Bahar Konserleri’yle müzisyenler ve müzikseverler için Ege Bölgesi’nin önde gelen kültür kurumlarından biri olarak faaliyet gösteriyor.