Alarko Carrier, “Social Brands Turkey Top 100” listesinde!

Alarko Carrier, Türkiye sosyal medya ölçümleme platformu “Social Brands” tarafından, markaların sosyal medya performanslarının değerlendirilmesiyle belirlenen “Social Brands Turkey Top 100” listesine girebilen, iklimlendirme sektöründeki ilk ve tek şirket oldu. Alarko Carrier, Facebook, Instagram, Twitter hesapları için oluşturduğu özgün ve etkili içerikler, eğlenceli yarışmalar ve özel günlerde hazırladığı anlamlı paylaşımlarla elde ettiği etkileşim ve takip oranları sayesinde, 19 binden fazla hesabı geride bırakarak listede yer almayı başardı.

Konuyla ilgili bilgi veren Alarko Carrier Reklam ve Halkla İlişkiler Müdürü Hüdai Öztürk, sosyal medyanın şirketlerin iletişim çalışmalarındaki payının giderek arttığını belirtti. Öztürk, “Sosyal medyanın kitlelere erişim hızı ve gücü, markaların bu alana yönelmesinde etkili oluyor. Sistemin interaktif yapısı, hedeflediğimiz grupların görüş ve beklentilerini daha net görebilmemize imkân tanıyor. Üstelik yarattığımız etkiyi de ölçümleyebiliyoruz. Bu yüzden sosyal medyayı çok önemsiyor ve aktif kullanıyoruz. Sektörümüzde, Facebook’tan ilk canlı yayın, Instagram’da ilk kurumsal işletme sayfasının açılması gibi ilkleri biz hayata geçirdik. Yürüttüğümüz çalışmalarla elde ettiğimiz etkileşim, ilk 100 listesine girmemizi sağladı. Bu ve benzeri faaliyetlerimize hız kesmeden devam edeceğiz.” dedi.

Social Brands Top 100, markaların sosyal medya performansını doğru ölçümleyebilmek için, tüm performans göstergelerinin bir arada incelenmesi ve puanlanmasıyla hazırlanıyor. Değerlendirmede; sayfaların hayran sayısı, ileti kullanımı, iletilerin aldığı etkileşimin türü ve yoğunluğu, sektöründeki diğer markalara kıyasla bulunduğu konum etkili oluyor.

  

Top 100 Listesi:

http://bit.ly/2pp48uu

Twitter Sektör Listesi: 

http://bit.ly/2ovbu2h

Facebook Sektör Listesi: 

http://bit.ly/2nAt6KW

Instagram Sektör Listesi:

http://bit.ly/2onmgat