Toshiba Shorai: Geleceğin konforu siyahın asaletiyle birleşti

Toshiba’nın bireysel ürün serisinde yer alan, estetik tasarım, maksimum konfor ve yüksek enerji performansına (A++/A++) sahip Shorai klimanın yeni modeli, siyahın tüm şıklığını ve zarafetini yaşam alanlarına taşıyor. Üstelik Shorai klimalarda, küresel ısınma etkisini düşürmek amacıyla hazırlanan Avrupa Birliği F-Gaz yönetmeliği hedeflerine uygun Düşük Küresel Isınma Potansiyeli (GWP) ve Sıfır Ozon Tabakasını İnceltme Potansiyeli (ODP) olan R32 gazı kullanılıyor.

R32: Küresel ısınma potansiyeli düşük bir alternatif
Toshiba, Avrupa Birliği’nde uygulamada olan F-gaz yönetmeliği uyarınca, çevreci R32 soğutucu akışkanı kullanarak daha iyi bir gelecek yolunda sorumluluğunun bilinciyle çalışmalarını sürdürüyor. Toshiba, bu çevre dostu soğutucu akışkana sahip olan hızla genişleyen bir ürün yelpazesi sunuyor.

Smart Airflow (Akıllı Hava Yönlendirme)
Shorai serisi, klimanın doğrudan üzerine çalışmasını istemeyenler için motorlu ve bağımsız kanatları ve 6 farklı hava yönlendirme seçeneği ile geniş odalarda yüksek konfor seviyesi sağlıyor. Kendini temizleme özelliği de bataryada nem oluşmasını azaltarak küf oluşumunu engelliyor. Yoğuşmaya izin vermeyen özel kaplamalı bir alüminyum bataryası ve cihaz kapatıldıktan sonra dahi belirli bir süre daha çalışmaya devam eden dâhili bir fanın birleşimiyle oluşan sistemi, klimanın uzun ömürlü performansına olanak veriyor.

Enerji tasarrufu
Toshiba Shorai, A++/A++ sınıfı verimliliğe, inverter teknolojisine sahip DC Twin Rotary kompresör kullanarak ulaşıyor. ECO fonksiyonu, konfordan ödün vermeden, standart ayarlara göre %25’e kadar enerji tasarrufu sağlıyor.

Inverter Teknolojisi
Toshiba tarafından keşfedilen Inverter teknolojisi, kompresör devrini iç mekan yüküne göre değiştirerek, cihazın soğutma ve ısıtma kapasitesini her zaman hassasiyetle ayarlamasına olarak veriyor. Inverter teknolojisi, iç mekan sıcaklığını hassas bir biçimde istenilen sıcaklık değerinde tutuyor; performans seviyeleriyle en zorlu çalışma koşullarında dahi yüksek verimlilik sunuyor.

5 farklı kapasite seçeneği, kolay kurulum
Renkli Toshiba Shorai split klimalar, 5 farklı kapasitedeki seçeneğiyle tüm ihtiyaçları karşılıyor. Toshiba tarafından tasarlanmış Inverter DC Rotary kompresör kullanılan Shorai’nin mükemmel çalışma performansı sonucunda, soğutma modunda -15°C ile 46°C, ısıtma modunda ise -15°C ile 24°C arasında çalışma aralığı elde ediliyor. 293 mm yüksekliğe ve 798 mm uzunluğa sahip ölçüleriyle ön plana çıkan renkli Shorai duvar tipi split klima, sınıfının en kompakt ve verimli ürünlerinden biri olarak göze çarpıyor.

Tek dokunuşla istenen sıcaklık
Üründeki tek dokunuş fonksiyonuyla tek bir tuşa basılarak istenen iç ortam sıcaklık ve fan hızında klima çalıştırılabiliyor. Tüm ana fonksiyonlar standart uzaktan kumanda üzerinden ayarlanabiliyor. Eco ve Hi-Power modlarına hızlı erişim sağlayan kumanda, standart olarak çalışma modu, fan devri, oda sıcaklığı ve hava akış yönünü (Smart Airflow) ayarlayabiliyor. İsteğe bağlı olarak kablolu da bağlanabilen kablosuz uzaktan kumanda üzerinden temel olarak aşağıdaki tüm ayarlar yapılabiliyor:

 • Açma-Kapama
 • Mod Seçimi
 • Fan Hızı
 • İç ortam sıcaklığı
 • 6 Farklı flap ayarı
 • Flap Sabitleme
 • Zamanlayıcı
 • Hafıza ayarı
 • Tek tuş ile çalışma
 • Yüksek Güç
 • Ekonomik Mod
 • Sessiz Çalışma Modu

Tasarım ve Güvenilirlik
Toshiba, DNA’sında bulunan verimlilik, yüksek düzeyde kalite, enerji tasarrufu, çevreye saygı gibi değerlerle 50 yılı aşkın bir süredir verimli çalışmayı garanti ediyor ve kusursuz Japon kalitesinin uzmanlığını sunuyor. Toshiba’nın birinci sınıf mühendisleri tarafından tasarlanan ve geliştirilen Shorai sistemine, modern üretim tesisleri eklendiğinde ortaya yüksek kalite ve sistem performansı çıkıyor.