Alternatif Bank’ta Üst Düzey Atama

Alternatif Bank’ta İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcılığı görevine Ebru Taşçı Firuzbay getirildi.

Marka değişim süreciyle birlikte insan kaynağı yönetimini de çalışan gelişimi odağıyla yeniden yapılandıran Alternatif Bank’ta, İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcılığı görevine sektörün tecrübeli ismi Ebru Taşcı Firuzbay getirildi.

Alternatif Bank Genel Müdürü Kaan Gür, atamayla ilgili şunları söyledi: "Alternatif Bank olarak, kurum değerlerimizin başta çalışanlarımız olmak üzere tüm paydaşlarımıza yansıtılmasını hedefliyoruz. İnsan kaynağımızın yetkinliği, müşterilerimize sunduğumuz kaliteli hizmetin temelini oluşturması açısından büyük önem taşıyor. Bu doğrultuda, çalışanlarımızın gelişimine yönelik uygulamalarımıza devam edeceğiz. İnsan Kaynaklarından sorumlu yeni Genel Müdür Yardımcımız Sayın Ebru Taşcı Firuzbay’ın finans sektöründeki tecrübesi ve stratejik bakış açısı ile bankamıza değer katacağına inanıyorum."

Ebru Taşcı Firuzbay ise; “Bankacılık sektörünün önemli oyuncuları arasında yer alan Alternatif Bank Ailesi’ne katılmaktan mutluluk duyuyorum. Tecrübeli yönetim ekibimizin desteği ile bankamızın hedef ve stratejileri doğrultusunda insan kaynağı yönetimimizi, yeni nesil uygulamalarla geliştirerek çalışanlarımızı geleceğe hazırlayacağız. Hedefimiz çalışanlarımızla birlikte kurum kültürümüzü destekleyerek Alternatif Bank’ı işveren markası olarak da güçlendirmek olacaktır.” dedi.


Ebru Taşçı Firuzbay Hakkında
Yıldız Teknik Üniversitesi Matematik Mühendisliği mezunu olan Ebru Taşçı Firuzbay, kariyerine 1998 yılında Garanti Bankası’nda “Management Trainee” olarak başladı. Aynı kurumda 2005 yılına kadar şube, bölge ve genel müdürlükte çeşitli satış ve performans yönetimi görevlerini üstlendi. 2005 - 2011 yılları arasında Türk Ekonomi Bankası’nda satış, strateji ve planlama alanlarında yürüttüğü yöneticilik görevlerinin ardından, BNP Paribas Cardif Türkiye’de 2011 - 2013 yılları arasında İnsan Kaynakları ve Kurumsal İletişimden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı, 2013 - 2018 yılları arasında ise İnsan Kaynakları, İç İletişim, İnovasyon ve Organizasyondan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev aldı. Firuzbay aynı zamanda, Peryön (Türkiye İnsan Kaynağı Yönetim Derneği) Yönetim Kurulu Üyesi ve Yönetim Kurulunda Kadın Derneği 3.Dönem Menti’sidir.

Ayrıntılı bilgi için;
Kaan Ölçer / A&B İletişim
Tel: 0 (212) 233 22 38
E-posta: alternatifbank@ab-pr.com

Alternatif Bank Hakkında:
Alternatif Bank Türk bankacılık sektörüne 1991 yılında katıldı. 2013 yılında The Commercial Bank (P.S.Q.C.) yüzde 75 ile bankanın hâkim hissedarı oldu. 2016 yılı sonundaki hisse devrinin ardından The Commercial Bank Alternatif Bank’ın tek sermayedarı haline geldi.  Katar’ın ilk özel bankası olan The Commercial Bank, bölgesinde öncü ve saygın bir finans kurumudur. “Kusursuz hizmet” anlayışı ile bankacılık alanındaki uzmanlıklarını 50 danışman şubesi, 1000’e yakın uzman çalışanı aracılığıyla müşterilerine sunan Alternatif Bank, Türk ekonomisinde kısa vadede istihdam ve üretim yaratacak pek çok projeye finansman sağlayarak, reel ekonomiye destek olmayı ve müşterileriyle «beraber büyümeyi» hedeflemektedir. Bankanın konsolide aktif büyüklüğü 31.03.2018 itibarıyla 21,9 milyar TL’dir. www.alternatifbank.com.tr

 

The Commercial Bank Hakkında:
The Commercial Bank’ın 31.03.2018 itibarıyla toplam aktifleri 146,3 milyar Katar Riyali’ne (QAR) (yaklaşık 165 milyar TL) ulaşmaktadır. Bir ticaret bankası olarak kurumsal, bireysel ve yatırım bankacılığı alanlarında tüm bankacılık hizmetlerinin yanında, Katar’da Diners Club ayrıcalıklarını münhasır olarak sunmaktadır. Bankanın ülke genelinde hizmet veren 29 şubesi ve 179 ATM’si bulunmaktadır. Kurulduğu 1974 yılından bu yana her sene kârlılığını sürdüren bankanın, kuvvetli özkaynakları, teknoloji ve insan kaynakları yatırımları, sürekli büyüme için güçlü yapıyı oluşturmaktadır. İzlediği başarılı büyüme politikası kapsamında, 2013’te Türkiye’de Alternatif Bank’ın çoğunluk hissesini alan The Commercial Bank, 19 Aralık 2016’da gerçekleşen satış ile bankanın yüzde 100 hissedarı olmuştur. Başarılı ürün çeşitlendirme stratejisi Commercial Bank’ın Körfez Ülkeleri İşbirliği Konseyi’ndeki (GCC) etkisini, Umman’da National Bank of Oman (NBO) ve Birleşik Arap Emirlikleri’nde United Arab Bank (UAB) işbirlikleri ile genişletmiştir. www.cbq.qa