12 Dev Adam Basketbol Okulları “Yıldızlar Şöleni” Ankara’da gerçekleşti.

Garanti Bankası’nın desteğiyle, Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) tarafından düzenlenen “12 Dev Adam Basketbol Okulları” (12 DABO) kapsamında, farklı il ve ilçelerden gelen öğrencilerin buluştuğu 12 DABO Yıldızlar Şöleni 17 – 19 Kasım tarihlerinde Ankara’da gerçekleşti. Şölende, 2017 yılında Türkiye genelinde 50’nin üzerinde merkezde düzenlenen basketbol okulu programına katılan öğrenciler arasından seçilen 96 küçük basketbolcu ile 32 antrenör bir araya geldi.

12 Dev Adam Basketbol Okulları’nın 2017 takvimindeki son organizasyon olan Yıldızlar Şöleni’nde, “minik” ve “küçük” kategorilerinde, kız ve erkek karışık olarak katılan sporcular, Kuzey, Güney, Doğu ve Batı bölge karmaları adı altında toplam 8 takıma ayrılarak mücadele etti. Organizasyonun ilk günü küçük sporcuların keyifli ve heyecanlı mücadelesine sahne oldu. 12 DABO kafilesi maçlar dışında Ankara’da kültürel ve sosyal faaliyetler gerçekleştirirken, Anıtkabir’i de ziyaret etti. 12 Dev Adam Basketbol Okulları’nda bir anlamda tüm yılın emeğinin kutlandığı Yıldızlar Şöleni, 19 Kasım Pazar günü kapanış töreninin ardından öğrencilerin şehirlerine dönmesiyle sona erdi.

Garanti Bankası Kurumsal Marka Yönetimi ve Pazarlama İletişimi Birim Müdürü Elif Güvenen, “Garanti Bankası olarak, basketbol sponsorluğumuzun temeline spor sevgisini koyuyoruz. Basketbolun doğasında bulunan ekip çalışması, disiplin, inanç ve özgüven ile Garanti’nin kurumsal kültürünün vazgeçilmez özellikleri birebir örtüşüyor. Ve bugün basketbol, Garanti’nin ayrılmaz bir parçası. 2001yılında 12 Dev Adam ile başlayan basketbol sponsorluğumuz, 2002 yılında çok değer verdiğimiz ve gurur duyduğumuz 12 DABO projesiyle devam etti. 12 Dev Adam’dan aldığımız ilhamla, basketbol kültürünün daha geniş kitlelerce benimsenmesi ve tabana yayılmasına katkıda bulunmayı hedefledik ve bugünlere geldik. 12 DABO projesiyle tüm ülkede çocukları küçük yaşta basketbolla tanıştırmak, basketbolu sevmelerini sağlamak, spor kültürüyle büyümelerine destek olmayı hedefliyoruz. Burada amacımız, aileleriyle birlikte basketbolsever bir kitle oluşturmak, geleceğin sporcu, hakem ve yöneticilerini yetiştirmek. Her yıl yaklaşık 4 bin çocuğa ulaşıyoruz. Bu proje sayesinde basketbolla tanışmış öğrenciler profesyonel basketbol hayatına devam edebiliyor, hatta içlerinden basketbol antrenörü olup şu an yeni 12 DABO öğrencileri yetiştirenler bile mevcut. 15 yılda 60 bin çocuk 12 DABO projesi aracılığıyla basketbolla tanıştı. Tüm bunlar bizi her zaman daha fazlasını yapmaya teşvik etti. Aynı heves ve heyecanla, basketbolu gönülden desteklemeye devam edeceğiz.” dedi.

TBF Altyapı Faaliyetleri ve Yurtiçi Organizasyonları Yöneticisi Necati Güler ise “Türkiye Basketbol Federasyonu olarak Garanti Bankası ile geride bıraktığımız yıllar içerisinde büyük bir uyum ve özveriyle çalıştık, çalışmaya da devam ediyoruz. 2002 yılından bu yana 12 Dev Adam Basketbol Okulları’nın ulaşmış olduğu noktadan dolayı büyük bir gurur ve mutluluk içerisindeyiz. 12 DABO ile Türkiye’nin her köşesinden gençleri sosyo-ekonomik ve kültürel düzey gözetmeksizin basketbol oynamaya davet ediyoruz. Bu söyleme paralel olarak düzenlediğimiz ve artık geleneksel hale gelen şölenlerle, periyodik olarak farklı şehirlerden gelen sporcu, antrenör ve velileri bir araya getirme şansı yakalıyoruz. Garanti Bankası Türkiye’de başta Erkek Milli Takımımız ‘12 Dev Adam’ ve Kadın Milli Takımımız ‘Potanın Perileri’ olmak üzere, Türk basketbolunu her seviyede en uzun süre ve gönülden destekleyen bir kurum olarak, çok önemli bir misyon üstleniyor. 2002’den bu yana aynı heyecanla süren işbirliğimizin, daha uzun yıllar devam etmesini dilerim.” dedi.