5 milyon kez indirilen BonusFlaş uygulaması, GarantiPay ile daha fazla kazandırıyor.

Türkiye’nin en çok sevilen ve yenilikçi kredi kartı Bonus’un, müşterilerinin hayatını kolaylaştıran ve sektöründe bir ilk olan BonusFlaş uygulaması kullanıma sunulduğu Kasım 2015’ten bu yana, 5 milyondan fazla kişi tarafından indirildi. Ayda 8,2 milyon kez ziyaret edilen ve 65 milyon kez görüntülenen BonusFlaş üzerinden bugüne kadar toplam 16 milyon kampanya katılımı gerçekleşti.

BonusFlaş uygulamasının içinde yer alan GarantiPay ise kullanıcılarına online alıveriş yaptıkları web siteleri ve mobil uygulamalarda ödeme adımında sağladığı kolaylık, hız ve güvenlik standartlarıyla, e-ticaret pazarının en çok tercih edilen ödeme seçeneklerinden olmaya devam ediyor. Türkiye’nin önde gelen web sitelerinin de olduğu 700’e yakın sitede ve mobil uygulamada GarantiPay ile ödeme yapabilen BonusFlaş kullanıcıları, Mayıs sonuna kadar devam edecek kampanyalardan da yararlanabiliyor. Kullanıcılar, tekstilden gıda sektörüne kadar 20 alışveriş sitesi/ mobil uygulamada geçerli kampanyalar kapsamında GarantiPay ile yapılan ödemelerde şimdi daha fazla bonus kazanabiliyor.

Online alışveriş alışkanlığının hızla yaygınlaştığı Türkiye’de e-ticaret pazarı 2010 yılından bu yana 4 kat büyüdü. Bu doğrultuda GarantiPay kullanıcı sayısı geçen yılın ilk 4 ayına göre 2 kat, işlem adedi 2,5 kat artarken ciro da 3 kat artış gösterdi. GarantiPay aynı zamanda kart sahiplerine online vergi ödemesi de sağlayan tek cüzdan olarak hizmet veriyor. Bu kapsamda MTV döneminde, bir önceki döneme göre gib.gov.tr’de ödeme seçenklerinden GarantiPay’i tercih eden kişi sayısında yaklaşık 4 kat, GMSI (kira gelir) vergi ödemelerinde de 4 kat artış gerçekleşti.

Konuyla ilgili bilgi veren Garanti Ödeme Sistemleri Genel Müdürü Işıl Akdemir Evlioğlu, “Türkiye’de ve dünyada bir ilk olan, kampanya ve kart bilgileriyle ödeme fonksiyonunu birleştiren BonusFlaş bugün 5 milyonluk indirme sayısıyla Türkiye’de en çok tercih edilen finansal uygulamalardan biri oldu. Ulaştığımız aylık ziyaret ve görüntülenme sayılarının yanında, yaklaşık 16 milyon kampanya katılımının gerçekleştirildiği BonusFlaş, müşterilerimiz için ne denli faydalı, ihtiyaca cevap veren ve değer yaratan yenilikçi bir ürün olduğunu kanıtladı. BonusFlaş uygulamasına entegre ettiğimiz ödeme çözümümüz GarantiPay ise güvenlik, hız ve kullanım kolaylığıyla uygulamanın alışveriş döngüsünü tamamlayarak kullanıcılara önemli bir değer yaratıyor. Müşterilerimizin BonusFlaş ve GarantiPay’e gösterdiği ilgiden çok mutluyuz. Önümüzdeki dönemde uygulamalarımıza ekleyeceğimiz yeni fonksiyonlarla, müşterilerimizin hayatlarını kolaylaştırmaya devam edeceğiz.” dedi.

 

BonusFlaş hakkında…

BonusFlaş, kullanıma sunulduğundan itibaren sürekli yeni eklenen özellikleriyle Garanti müşterilerinin hayatını kolaylaştırmayı da sürdürüyor. Garanti müşterileri, kayıp/çalıntı özelliğiyle acil durumlarda BonusFlaş üzerinden kartlarını hemen ya da 24 saat süreli kapatıp otomatik olarak yenileyebiliyor. Yurtdışı işlemler için kontrol bildirimi tanımlayabiliyor ve kartı yurtdışı işlemlere kapatabiliyor. Kart Başvuru Takip özelliği de müşterilerin kart başvurularının hangi adımda olduklarını görebilmesini sağlıyor. BonusFlaş’a eklenen Araçta Ödeme özelliği ise, BP müşterilerine aracı terk etmeden akaryakıt bedelini kredi kartıyla araçlarından inmeden ödeme imkânı sunuyor. Ayrıca, yaklaşık 400 kuruma ait fatura ödemesi BonusFlaş üzerinden yapılabilirken, müşteriler isterse otomatik ödeme talimatı tanımlayabiliyor. Kullanıcılar uygulamaya Garanti Dijital Parola yerine Göz Tanıma ile giriş yapabiliyor.