Dijitalden Swift Takip Özelliği Türkiye’de İlk Kez Garanti İnternet’te

Garanti, bankacılık sektöründe fark yaratan hizmetlerine bir yenisini daha ekledi. Garanti Bankası üzerinden yurt içi ve yurt dışındaki bankalara yapılan döviz transferi (Swift) işlemleri, Garanti İnternet’e eklenen “Takip Raporu” fonksiyonu ile artık kolaylıkla takip ediliyor. Türkiye’de ilk kez dijital bir kanaldan sunulan Swift takibi ile kullanıcılar, talimat verildiği andan, transferin gerçekleştiği ana kadarki tüm durumu görüntüleme ayrıcalığından faydalanıyor. Bu sayede, döviz transferinin statüsü, hangi aracı bankada beklediği, alıcı bankaya ulaşıncaya kadar toplam geçen süre gibi tüm detaylar kolaylıkla görüntülenebiliyor. Ayrıca bildirim özelliği ile, işlemin akıbetine dair anlık bilgilendirme de yapılıyor.

Konuyla ilgili bilgi veren Garanti Bankası Dijital Bankacılıktan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Didem Dinçer Başer, “Dijital kanallar üzerinden hizmet ve bilgi alma talebi her geçen gün daha fazla artıyor. Garanti olarak biz de müşterilerimizin istek ve beklentilerine göre sunduğumuz hizmetleri çeşitlendiriyoruz. Bu doğrultuda Garanti İnternet üzerinde devreye aldığımız Swift Takip Raporu özelliğiyle, müşterilerimizin döviz transferlerinin güncel durumunu hızlı, şeffaf ve detaylı olarak görüntülemesini sağlıyoruz. Türkiye’de ilk olan bu hizmetimiz gibi, sektörde fark yaratan yenilikler sunmaya devam edeceğiz.” dedi.

Garanti Bankası Kurumsal ve Yatırım Bankacılığından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ebru Dildar Edinise; “SWIFT tarafından 2017 yılında başlatılan global ölçekli Global Payment Innovation (GPI ) inisiyatifine, Garanti Bankası olarak Mayıs 2018’de Türkiye’de dahil olan ilk banka olduk. Dünya çapında da sisteme dahil olan ilk 50 banka arasındayız. Bu inisiyatif kapsamında müşterilere sunmakta olduğumuz Swift Takip Raporu’nun yanı sıra, uluslararası ödemeler alanında müşteri odaklı, şeffaf, daha hızlı ve takip edilebilir ürünler sunmak üzere inovatif çalışmalarımız devam ediyor.” şeklinde görüşlerini paylaştı.