Emeklilere promosyon, emeklilerin özel bankası Garanti’de…

Garanti Bankası, emekliler için banka değişikliği ve promosyon başvuru işlemlerini oldukça kolaylaştırıyor. Maaşını Garanti’ye taşımak ve promosyon almak isteyen tüm SGK emeklileri, sadece nüfus cüzdanlarıyla en yakın Garanti şubesine giderek işlemlerini kolayca gerçekleştirebiliyor.

Konu hakkında bilgi veren Garanti Bankası Genel Müdür Yardımcısı Mahmut Akten; “Emeklilerin 1 numaralı özel bankası olma hedefiyle çıktığımız yolda, emeklilerimizi her zaman özel bir müşteri grubu olarak değerlendiriyoruz. Bu doğrultuda geçmişten bugüne, emeklilere özel kampanyalar ve kolaylıklar sunma konusunda öncü olduk. Aynı şekilde, promosyon konusunda SGK ile anlaşma imzalayan ilk bankalardan biri olarak da bunu perçinledik. Artık tüm emeklilerimiz Garanti Bankası aracılığıyla hem promosyon ödemesi alabilecek, hem de emeklilere özel sunduğumuz kolaylıklardan faydalanabilecek. SGK ile imzalanan protokol sonrasında yeni uygulamayı şubelerimizde hayata geçiren ilk bankalardan biri olduk; promosyondan yararlanmak isteyen tüm emeklilerimizi şubelerimize bekliyoruz.

Promosyon şartları ve ödenecek tutarlar için diğer tüm bankalar gibi SGK tarafından belirlenen koşullar çerçevesinde ilerlenecek. Bu doğrultuda; 3 yıl taahhüt veren ve 2 otomatik fatura ödemesine ek olarak bir kredi kartı veya KMH’ı olan tüm emeklilerimiz promosyondan yararlanabilecek. Ödenecek promosyon maaş tutarına göre farklılaşacak; maaş tutarının 1.000 TL’ye kadar olması halinde 300 TL, 1.000 - 2.000 TL arasında olması halinde 375 TL, 2.000 TL’nin üzerinde olması halinde 450 TL promosyon ödemesi gerçekleştirilecek.

Garanti Bankası olarak, maaşını bankamız aracılığıyla alan emeklilerimize pek çok kolaylık sunuyoruz. Tüm emeklilerimiz, 4 bin’i aşan sayısıyla Türkiye’nin en yaygın ATM ağlarından biri olan Garanti Paramatik’lerimizden, kendileri için özel hazırlanmış ekranlardan tek tuşla bakiyelerini kuruşu kuruşuna kolayca çekebiliyorlar. Şubede gerçekleştirecekleri işlemler için ise öncelikli hizmet alabiliyor. Maaş hesaplarından Hesap İşletim ücreti almıyor. Bunlara ek olarak; emeklilerimiz için vadeli mevduata özel fiyatlama uyguluyor; indirimli faiz oranları ve 3 ayda bir ödeme seçeneğiyle avantajlı kredi imkanı sunuyoruz.

Son olarak önümüzdeki aylarda emekliler ilk maaş bankalarını da e-devlet üzerinden kendileri seçebiliyor olacaklar. Hali hazırda bankamızla çalışan müşteriler emekli maaşlarını Garanti Bankası’na taşımak istediklerinde banka değiştirme süreci ile uğraşmak durumunda kalıyorlardı. Bu kolaylık ile direkt e-devlet üzerinden Garanti Bankası’nı ilk maaş bankası olarak seçebilecekler.” diye konuştu.