Garanti Bankası, bireysel kredilerin ardından vadeli mevduatta da Türkiye’nin en büyük özel bankası oldu

Yılın üçüncü çeyrek sonuçlarına göre Garanti Bankası,  özel bankalar arasında bireysel kredilerin ardından vadeli tasarruf mevduatında da en çok tercih edilen banka olarak ilk sıraya yerleşti. Garanti’nin üçüncü çeyrekte sergilediği başarılı performansta bireysel bankacılık alanında gerçekleştirdiği çalışmalar önemli katkı sağladı. Konut kredileri ve kart tarafında hali hazırda lider olan Garanti, 2018 yılında bireysel krediler ve vadeli mevduatta da liderliğe yükselerek  tüm bireysel ürün gruplarında Türkiye’nin en büyük özel bankası oldu.

Konuyla ilgili olarak bilgi veren Garanti Bankası Genel Müdür Yardımcısı Mahmut Akten “2018, mevcut müşterilerimizi koruyarak, bankamızın mevduat yönetimini yeniden değerlendirdiğimiz bir yıl oldu. Müşteri ihtiyaçlarına uygun önemli operasyonel iyileştirmeler yaptık. Garanti uzmanlığı güvencesinde, şubelerimiz ve dijital kanallarımızdan sunduğumuz şeffaf, erişimi kolay yeni çözümler sunarak hem mevcut müşterilerimizin bağlılığını üst seviyelere taşıdık hem de bizimle çalışmak isteyen yeni müşterilerin sayısını artırdık. Tüm bunlar neticesinde, tabana yaygın mevduatımızı büyüterek liderliğe ulaştık.” 

Tüketici kredilerinde ise kredili mevduat hesabındaki büyümenin de etkisiyle oldukça güçlü bir ivme yakaladıklarını kaydeden Akten şunları ekledi:  “Günümüzde müşterilerimizin tüketim alışkanlıkları her geçen gün daha fazla dijital ortama kayıyor. Biz de müşterilerimizin krediye ihtiyaç duydukları anda uygun çözümlerle yanlarında olmak için yatırımlarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Garanti alışveriş kredisi ile alışveriş anında krediye ihtiyacı olan müşterilerimize anında destek olmak bu konudaki yeniliklerimizden biri olarak öne çıkıyor. 

Bu yıl, liderliğimizi vadeli mevduat ve bireysel kredilere de taşıyarak, Türkiye’nin en büyük özel bankası olmak bizi oldukça gururlandırdı. Ayrıca bireysel bankacılık alanında  “Garanti, müşteri deneyimi, şubelerdeki dijital dönüşüm, e-ticaret sektörüne yönelik yenilikçi proje ve çözümlerle” World Finance tarafından üst üste dördüncü kez “Türkiye’nin En İyi Bireysel Bankası” ve European CEO Magazine tarafından da “Avrupa’nın En İyi Bireysel Bankası” seçildik. Elde ettiğimiz başarılar, motivasyonumuzu artırırken müşterilerimize daha iyi hizmet sunmak için çıtamızı daha yükseğe taşıyor.” dedi.