Garanti Bankası, ICBC ile kredi anlaşması imzaladı.

Garanti Bankası, ICBC Turkey Bank A.Ş.’nin koordinatörlüğünde ICBC ile (Industrial and Commercial Bank of China Limited) 250 milyon ABD Doları tutarında, 3 yıl vadeli kredi anlaşması imzaladı. Söz konusu krediye ilişkin tören, Garanti Bankası Genel Müdür Vekili Gökhan Erün ve Finansal Kurumlar Müdürü Batuhan Tufan ile ICBC Turkey Yönetim Kurulu Başkanı Xu Keen ve Uluslararası İlişkiler Genel Müdür Yardımcısı Halit Döver’in katılımı ile 10 Kasım’da İstanbul’da gerçekleştirildi. Anlaşma, Garanti’nin, ICBC ile gerçekleştirdiği ilk karşılıklı kredi işbirliği oldu. Garanti bu krediyi, genel kurumsal faaliyetler ve dış ticaretin finansmanında kullanacak.

Konuyla ilgili bilgi veren Garanti Bankası Genel Müdür Vekili Gökhan Erün, “Çin Eximbank ve Sinosure ile gerçekleştirdiğimiz anlaşmaların ardından, dünyanın en büyük bankası ICBC’yle de işbirliği yapmaktan mutluluk duyuyoruz. Garanti Bankası’nın uluslararası finans çevrelerinde inşa ettiği güven ve istikrar sayesinde, ülke ekonomisine katkı sağlayacağımız yeni bir işbirliğine daha imza atmak bize gurur veriyor. İlişkilerimizi güçlendirmek ve müşterilerimize daha özel çözümler sunmak üzere uluslararası bankalarla olan işbirliğimizi artırmaya devam edeceğiz.” dedi.

ICBC Turkey Yönetim Kurulu Başkanı Xu Keen ise bu başarılı işlemin, ICBC olarak Türkiye’de bankacılık sistemine ve Garanti Bankası’na olan güvenin bir göstergesi olduğunu ve iki banka arasındaki bankacılık faaliyetlerinin önümüzdeki dönemde gelişeceğine ve katma değer yaratmaya devam edeceğine inandığını ifade etti.