Garanti Bankası ve Türk Hava Yolları, Miles&Smiles kredi kartı anlaşmasını 2023’e kadar uzattı.

Türk Hava Yolları ve Garanti Bankası, Türk Hava Yolları’nın Özel Yolcu Programı Miles&Smiles kapsamında 29 Ekim 2000 tarihinde başlatılan Miles&Smiles Kredi Kartı iş birliğinin 31 Mart 2023 tarihine kadar sürdürülebilmesi amacıyla yeni bir sözleşme imzaladı.

29 Ekim 2018’de Garanti Bankası ve Türk Hava Yolları işbirliğinin 18. doğum gününden kısa bir süre önce imzalanan anlaşmayla bugüne kadar mil kazandırma dinamiği kusursuzca devam eden ve kaliteli hizmet anlayışını esas alan başarılı işbirliği beş sene daha devam edecek. Yeni dönemde belirli kriterleri sağlayan Miles&Smiles kredi kartı sahipleri, Türk Hava Yolları’nın dünyaca ünlü özel yolcu salonu, ‘Turkish Airlines Lounge Istanbul’a giriş hakkı ve daha az uçuş miliyle Classic Plus statüye yükselme gibi ayrıcalıklar da kazanacaklar. Türkiye’nin gerçek anlamda üst segment ilk mil programlı kredi kartı olan Miles&Smiles, tüm bu fırsatları kart sahiplerine 2023 senesine kadar sunmaya devam edecek.

Yenilenen anlaşmayla, Garanti Bankası’nın kredi kartı pazarındaki liderliğine devam edeceğini belirten Garanti Ödeme Sistemleri (GÖSAŞ) Genel Müdürü Işıl Akdemir Evlioğlu; “Garanti Bankası ve Türk Hava Yolları, 18 yıldır stratejik ortaklıklarını sürdürerek, Türkiye’nin ilk üst segment ortak markalı havayolu kredi kartını yaratmanın gururunu yaşıyor. İki kurumun Miles&Smiles kredi kartıyla devam eden ortaklığı, oldukça prestijli bir işbirliği oluştururken, kart sahiplerine de her geçen yıl daha da gelişen ve zenginleşen bir ayrıcalıklar dünyası sunuyor. Müşterilerimize, yurt içinin yanı sıra yurt dışına da en çok uçuran kart portföyü olarak, 2012 yılından bu yana yaklaşık 70 milyar mil kazandırdık. 70 milyar mil, 10 milyon yurt içi gidiş dönüş veya 3 milyon Avrupa’ya gidiş dönüş bilete denk geliyor. Sadece 2017 yılında Miles&Smiles kredi kartı tarafından kazandırılan millerle, dünyanın çevresinde 425.000 km’lik tur atılmasını sağladık. Garanti Bankası’nın üst segment kredi kartı pazarındaki liderliğinde büyük rol oynayan işbirliğimizin 2023’e kadar devam etmesinden mutluluk duyuyoruz.” dedi.

Türk Hava Yolları Pazarlama ve Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Olmuştur ise yenilenen anlaşmaya ilişkin yaptığı yorumda; “Türkiye’nin en büyük kurumsal değerlerinden biri olan Türk Hava Yolları, ülkemizin farklı sektörlerinde faaliyet gösteren başarılı markalarla gerçekleştirdiği değerli işbirlikleriyle çalışmalarını faal bir tempoda sürdürüyor. Bu anlamda en kıdemli iş ortaklarımızdan biri olan Garanti Bankası ile 2000 yılında başlattığımız başarılı işbirliğimizi 2023 yılına kadar devam ettirme kararı aldık. Başta değerli program üyelerimiz olmak üzere taraflara bugüne dek sağladığı faydayı önümüzdeki süreçte daha da katlayacağına inandığımız bu anlaşmanın her iki kurum için de hayırlı olmasını diliyoruz.” ifadelerini kullandı.