“Garanti Caz Yeşili” coşkusu, Mayıs’ta da hız kesmiyor…

Caza yaptığı katkılarda 20. yıla ulaşan “Garanti Caz Yeşili”, Mayıs ayında 3 konserle müzikseverleri ağırlamaya hazırlanıyor.

Polly Gibbons Quartet

4-5 Mayıs 2017 / Nardis Jazz Club

 

Orijinal ve özel sesiyle müzikseverlerin hayranlığını kazanan Polly Gibson, 2006 yılında kazandığı BBC Jazz Award ile dikkatleri üstüne topladı. Kendine has hikâye anlatımına kattığı küçük komedi unsurlarıyla dinleyicinin ilgisini çeken Gibson; sıcak, zengin ve içten gelen blues ezgileriyle Nardis Jazz Club’ta sahne alacak. Konserde Gibson’a, piyanoda Can Çankaya, basta Kağan Yıldız, davulda Ferit Odman eşlik edecek.

Etkinlik Saati: 21:30

Allan Harris Quartet

11-12 Mayıs 2017 / Nardis Jazz Club

 

New York’lu jazz vokalisti, gitarist ve besteci Allan Harris, canlı performanslarındaki üst düzey yorumuyla caz dünyasında ilgiyle takip ediliyor. “Derin ve insanı titreten güçlü bariton ses” olarak anılan Harris, sevilen eserlerin yanı sıra, 2016’da çıkan “Nobody's Gonna Love You Better” isimli albümünden parçalarla, Nardis Jazz Club sahnesinde müzikseverlerle buluşacak.

 

Etkinlik Saati: 21:30

Chick Corea Trio with Brian Blade & Eddie Gomez

12 Mayıs 2017 / Zorlu PSM Ana Tiyatro

 

Günümüzün caz standartlarını belirleyen ABD’li efsanevi caz/füzyon piyanisti ve besteci Chick Corea, Zorlu PSM Caz Festivali’nde sahne alacak. 50 yıla yakın kariyeri boyunca, caz tarihinin unutulmazları arasına giren beste ve albümlere imza atan, sayısız Downbeat ve 22 Grammy ödülü kazanan Corea’ya konserde, ABD’li caz davulcusu Brian Blade ve Porto Rikolu caz kontrbasçısı Eddie Gómez eşlik edecek.

Etkinlik Saati: 21.00