Caz müziğine 21 yıldır destek veren Garanti Caz Yeşili, “İçinden Caz Geçen Filmler” serisinin 2. filmiyle bomontiada 4. Kat’ta sinema severlerle buluşmaya devam ediyor. Sinema ve müziği buluşturan gösterimler kapsamında müzik efsaneleri arasına giren Amy Winehouse’un hayatının anlatıldığı belgesel film Amy, 25 Mart Pazar günü saat 17:30’da izlenebilecek.

Yönetmenliğini Asif Kapadia’nın yaptığı film, Temmuz 2011’de henüz 27 yaşındayken hayata veda eden Amy Winehouse’un yaşadıklarına odaklanıyor. 2015 yapımı belgesel film, müzik alanında yüzyılın gördüğü en önemli yeteneklerden biri kabul edilen müzisyenin kendi anlatımı eşliğinde, daha önce görülmemiş arşiv görüntülerinden oluşuyor.

Başka Sinema işbirliğiyle gerçekleşen İçinden Caz Geçen Filmler programında yer alan Amy, orijinal dilinde ve Türkçe altyazılı olarak gösterilecek. GarantiOne ve KonserV kullanıcıları, Mobilet üzerinden 15 TL’ye satılan biletleri %50 indirimli satın alabilecek. 2018 programındaki diğer filmler ise 29 Nisan’da Blue, 27 Mayıs’ta One More Time With Feeling, 30 Eylül’de Inside Llewyn Davis, 28 Ekim’de Searching for Sugarman, 25 Kasım’da Nublu ve 30 Aralık’ta England is Mine olacak.