Garanti Caz Yeşili ile “İçinden Caz Geçen Filmler” 29 Nisan’da Blue ile devam ediyor.

Caz müziğine 21 yıldır destek veren Garanti Caz Yeşili, “İçinden Caz Geçen Filmler” serisinin 3. filmiyle bomontiada ALT’ta sinemaseverlerle buluşacak. Sinema ve müziği buluşturan gösterimler kapsamında Blue Blues Band’in hikâyesini anlatan belgesel film Blue, 29 Nisan Pazar günü saat 17:30’da izlenebilecek.

Yönetmenliğini Sertan Ünver’in yaptığı film, 1990’ların efsanevi müzisyenleri Kerim Çaplı ve Yavuz Çetin’in kurduğu Blue Blues Band grubunun müzikal yolculuğuna odaklanıyor. Nejat İşler, Teoman, Aylin Aslım, Deniz Arcak ve Sunay Özgür gibi isimlerin ikiliyle ilgili anılarını aktardığı film, genç yaşta hayata veda eden müzisyenlerin hayatlarında bir yolculuğa çıkarak; toplumla, endüstriyle ve kendi zihinleriyle verdikleri mücadeleye ışık tutmaya çalışıyor.

Başka Sinema işbirliğiyle gerçekleşen İçinden Caz Geçen Filmler programında yer alan Blue, orijinal dilinde ve İngilizce altyazılı olarak gösterilecek. KonserV kullanıcıları, Mobilet üzerinden 15 TL’ye satılan biletleri %50 indirimli satın alabilecek. 2018 programındaki diğer filmler ise 27 Mayıs’ta One More Time With Feeling, 30 Eylül’de Inside Llewyn Davis, 28 Ekim’de Searching for Sugarman, 25 Kasım’da Nublu ve 30 Aralık’ta England is Mine olacak.