Garanti Caz Yeşili konserleri 2018’de hız kesmeden devam ediyor…

Müziğe verdiği destekte 20 yılı dolduran “Garanti Caz Yeşili” konserleri, 2018’de de müzikseverlerin ilgiyle takip ettiği isimlerin performanslarıyla devam ediyor.

 

King Krule

7-8 Şubat 2018 / Salon İKSV

Elvis Presley filmi King Croele’den esinlenerek ilk parçalarını yayımlayan Büyük Britanyalı Andy Marshall, 2013’te çıkardığı ilk albümü ‘6 Feet Beneath the Moon’ ile yeni jenerasyonun harika çocuğu olarak nitelendirildi. 2015 sonunda kendi ismiyle yayımladığı hip-hop albümüyle dikkat çekti. 2 yıl sonra ise yeni albüm ‘The OOZ’ ile müzikseverlerin karşısına çıktı. Alternatif müzik ve hip-hop esintilerinin yer aldığı 19 şarkılık albümde caza ağırlık veren müzisyen, yeni albümünün turnesi kapsamında, ilk defa İstanbul’a geliyor.

Etkinlik Saati: 21:30

Son Lux

3 Mart 2018 Cumartesi / Salon İKSV

Ryan Lott önderliğindeki New Yorklu post rock, trip hop grubu Son Lux, 2008’de çıkardığı ilk albümüyle “En İyi Yeni Grup” seçildi. İkinci albüm ise “Owen Pallett, In Rainbows dönemi Radiohead ve Wild Beasts arasında bir yerlerde, karanlık ve opera gibi” olarak tanımlandı. “En iyi indie plak şirketi” ödüllü Glassnote Records ailesine katılan grup, Lorde, Sufjan Stevens ve Woodkid ile birlikte çalışma imkanını elde etti. Eylül sonunda yeni albümün müjdesini veren grup; post-rock, dream-pop ve trip-hop etrafında gezen parçaları ve hipnotize edici vokal performansıyla ilk defa İstanbul’da sahne alıyor.

Etkinlik Saati: 22:30

Girls in Airports

30 Nisan 2018 Pazartesi / Salon İKSV

Caz, indie ve fol müziğini birleştiren Danimarkalı grup Girls in Airports 2011’den bugüne 5 albüm yayımladı. Coğrafi sınırları tanımayan ve müzik türleri arasındaki çizgileri kaldıran doğaçlama odaklı işleri büyük beğeni gördü. 2017’de Almanya’da gerçekleşen 3 konserlerinin canlı kayıtlarından oluşan son albümlerini müzikseverlerin beğenisine sundular. Canlı performanslarıyla dikkat çeken Danimarkalı grup, Uluslararası Caz Günü kapsamında Salon İKSV’de müzikseverlerle buluşuyor.

Etkinlik Saati: 21:30