Garanti, işveren markası konferansı “People Make the Brand”in ana sponsorluğunu 6. kez üstlendi

Garanti Bankası, 30 Kasım 2018 tarihinde İstanbul’da düzenlenen işveren markası konferansı People Make the Brand’in 6. kez ana sponsoru oldu. Ülkemizde alanında ilk olma özelliğine sahip konferans, Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen şirketlerinin üst düzey yöneticilerine, insan kaynakları ve pazarlama profesyonellerine ev sahipliği yaptı. Konferansta Garanti Bankası Sürdürülebilirlik Yöneticisi Derya Özet Yalgı, İnsan Kaynakları İşveren Marka Yönetimi Yöneticisi Feryal Kalafatoğlu ve Dijital Bankacılık İş Geliştirme Yöneticisi Kerem Abuç, ‘Stratejiden Önce Kültür’ başlıklı panelde Garanti’deki yolculuklarına anlam katan değerleri paylaştı.

Garanti Bankası İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Osman Tüzün, “Bu yıl 6. kez İşveren Markası Konferansı’na sponsor olmaktan mutluluk duyuyoruz. Garanti olarak, kurumların marka kimliği kadar önemli ve değerli olan ‘İşveren Markası’ olgusuna büyük bir hassasiyetle yaklaşıyoruz. People Make the Brand, alanında uzman konuşmacıların bilgi ve deneyimlerinin yanı sıra paylaşılan gerçek örnekler sayesinde içeriği her yıl daha da zenginleşen ve ilham veren bir buluşma haline geldi. Bu yılki konferansta Garanti kültürünün çalışanların deneyimlerine nasıl etki ettiğini, kendilerini nasıl değiştirip, dönüştürdüğünü katılımcılarla paylaştık. Son yıllarda işveren markası ve kültür geçişken iki kavram oldu. Hayata geçireceğiniz her stratejiyi kurumun iklimiyle birleştirmeniz ve işveren markanızla uyumlandırmanız gerekiyor. Kurumun varoluş amacı ve değerleri de bu kapsamda kültürün en kıymetli öğeleri. Biz de bu doğrultuda merkezine çalışanlarını koyan bir kurum olarak, Garantililerin hayatına artı değer katmak üzere çalışmaya devam edeceğiz.” dedi.

Tüzün, sözlerine söyle devam etti: “Bu yıl bir ilki daha gerçekleştirip People Make the Brand Campus adıyla 200 üniversite öğrencisini de aynı gün bir araya getirdik. Buluşmada öğrencilerle Garanti’de çalışma ortamını konuştuk ve kariyer yolculuklarında faydalı olacağını düşündüğümüz ipuçlarını uzmanlardan dinledik. People Make the Brand Campus işveren markamızı öğrencilere yerinde aktarmak anlamında çok verimli oldu.’’