Garanti Mortgage, Aliağa Ticaret Odası’nda konut üreticileri ve emlak ofisi temsilcileriyle buluştu

Mortgage Uzmanı Garanti, Aliağa Ticaret Odası üyeleri, konut üreticileri ve emlak ofisi temsilcileriyle konut sektörünü ve finansman modelleri kapsamında işbirliği fırsatlarını değerlendirerek, avantajlı uygulamalarını paylaşmak amacıyla bir araya geldi. Aliağa Ticaret Odası’nda gerçekleşen toplantıya, Aliağa Ticaret Odası Meclis Başkanı Adnan Saka, Garanti Mortgage Genel Müdürü Murat Atay ve Garanti Mortgage uzmanlarıyla birlikte, Aliağa’nın önde gelen konut üreticileri ve emlak ofisleri katıldı.

Toplantıda konuşan Aliağa Ticaret Odası Meclis Başkanı Adnan Saka “İlçemizde ve ülkemizde inşaat sektöründe yaşanan sıkıntılar hepimizin bildiği bir gerçek. Sanayi ve ticaretteki başarılarına ek olarak yatırımların da artmasıyla birlikte ilçemizde, çalışan nüfusu da hızla yükseliyor. Bu noktada çalışan nüfusumuzun ikamet yerlerine dikkat çekmemiz gerekiyor. İlçe dışında bulunan çalışanlara ilçede ikamet etme fırsatı da sunmak istiyoruz. Gelecek için inşaat yatırımlarında Mortgage sistemi veya bankalarla birlikte hareket ederek orta ve dar gelirli çalışanlarımıza uygun koşullarda ev sahipliği şartlarını planlamamız lazım. Bu noktada gerek inşaat sektörünün gerekse bankalarımızın çalışmalar yapacağına inanıyor; Garanti Mortgage ile yapılan protokol için kendilerine teşekkür ediyorum” dedi.

Konuyla ilgili olarak görüşlerini paylaşan Garanti Mortgage Genel Müdürü Murat Atay ise “Sanayi ve denizciliğin en güçlü oyuncuları arasında yer alan Aliağa, sadece İzmir ya da Ege Bölgesi için değil, Türkiye ekonomisi için de son derece kıymetli bir değer ifade ediyor. Garanti Mortgage olarak, burada konut sektörüne yönelik uygulamalarımızı konuşmak, finansman modellerimizi tanıtmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Her vesileyle vurguladığımız gibi, inşaat sektörü Türkiye ekonomisinin lokomotif sektörlerinden biri konumunda ve her dönem ‘güvenli liman’ olan sektöre inancımızı yüksek tutarak, geleceğe umutla bakıyoruz. Aliağa örneğinde olduğu gibi sanayileşmenin de etkisiyle hızlı şehirleşme ve mevcut şehirlerdeki kentsel dönüşüm projeleri dikkate alındığında, inşaat sektörünün en kısa sürede eski dinamizmine kavuşacağı inancındayız. Konut üreticileri ve emlak ofislerinin her biri bu sektörün lokomotifi ve omurgasını oluşturması açısından büyük öneme sahip. Mortgage Uzmanı Garanti olarak bizler bu omurganın güçlenip sürdürülebilir bir yapıda yürümesi için yardımcı rol üstleniyoruz.” dedi.

Murat Atay’ın konuşmasının ardından, Garanti Mortgage Genel Müdür Yardımcısı Songül Yeşilçimenli ise Garanti Mortgage’ın konut üreticilerine ve emlak ofislerine yönelik uygulamaları ve finansman modelleriyle ilgili bilgiler verdi.

Toplantının ardından Ertürk İnşaat ile Dokumacı Otomotiv İnşaat San ve Tic A.Ş’nin katıldığı bir işbirliği protokolü imzalandı. Protokol kapsamında Garanti Mortgage, bu firmalardan konut alacak müşterilere uygun faiz oranlarıyla kredi sağlayacak.