Garanti Mortgage, Eskişehir’de konut üreticileriyle bir araya geldi.

Mortgage Uzmanı Garanti, Eskişehir’de konut sektörünü değerlendirmek, yenilikçi kentsel dönüşüm finansman modelleri kapsamında işbirliği fırsatlarını konuşmak üzere, Eskişehirli konut üreticileriyle bir araya geldi. 3 Ekim’de Turunç Eskişehir Otel’de düzenlenen toplantıya Garanti Mortgage Genel Müdür Murat Atay ve Garanti Mortgage uzmanlarıyla birlikte, Eskişehir’in önde gelen konut üreticileri ve sektör profesyonelleri katıldı. 

Toplantıda konuşan Garanti Mortgage Genel Müdürü Murat Atay, “Modern şehircilik anlayışı, kültür altyapısı ve aktif sosyal yaşam biçimiyle, ülkemizin gözbebeği olan Eskişehir’de sektörümüzün profesyonelleriyle bir arada olmaktan son derece mutluyuz. Modern şehirleşmenin de etkisiyle, Eskişehir’de nüfusun büyük çoğunluğunun merkezde veya merkeze yakın yaşamayı tercih ettiğini görüyoruz. Burada Avrupa tipi şehircilik anlayışını benimseyen başta Büyükşehir Belediyesi ile birlikte ilçe belediyelerinin yaptığı yatırımlar, hayata geçirdiği projeler önemli rol oynuyor. Bu modern şehircilik anlayışı, doğal olarak beraberinde yeni konut veya mevcut eski konutların dönüşümü ihtiyacını da beraberinde getiriyor. Diğer taraftan, ülkemizin büyük kısmının deprem riski taşıdığını düşünürsek, kentsel dönüşüm, Türkiye’nin en önemli ihtiyaçlarından biri haline geldi. Mortgage Uzmanı Garanti olarak, kentsel dönüşümü, hem ülkemizdeki riskli yapıların yenilenmesi, hem de vatandaşlarımızın güvenli, modern, insan odaklı yaşam alanlarına kavuşması açısından önemsiyoruz. Eskişehir bu anlamda, gerek yerel yönetimi gerekse sektör oyuncuları açısından önemli bir vizyona sahip… Kentsel dönüşüm finansmanında sektöre örnek olacak yenilikçi ve avantajlı finansman modellerimizle, Eskişehir’de son derece değerli işbirliklerine imza atacağımıza eminiz.” dedi. 

Toplantıda Murat Atay’ın konuşmasının ardından, Garanti Mortgage Genel Müdür Yardmcısı Songül Yeşilçimenli tarafından konut sektörü, Garanti Mortgage’ın konut üreticilerine yönelik uygulamaları ve kentsel dönüşüm çözümleri detaylarıyla tanıtılırken, katılımcıların görüş ve düşünceleriyle Eskişehir’deki konut sektörünün mevcut durumu ve beklentileri tartışıldı.