Garanti, “Türkiye’nin En İyi Dijital Bankası” seçildi ve dijital bankacılığı ile bir kez daha ödüllendirildi.

Türk bankacılık sektöründe dijitalleşmenin öncüsü Garanti “Türkiye’nin En İyi Dijital Bankası” Garanti Cep de “Türkiye’nin En İyi Mobil Bankacılık Uygulaması” seçildi.

 

Dijital bankacılık alanında yaptığı yatırımlarla Türkiye’de sektörüne öncülük eden Garanti Bankası, uluslararası platformlarda takdir görmeye ve önceki yıllarda olduğu gibi ödüllendirilmeye devam ediyor. Dijital bankacılık çalışmalarıyla son olarak  dünyanın önde gelen iş ve finans platformlarından World Finance’in verdiği “Dijital Bankacılık Ödülleri 2017” kapsamında, Türkiye’nin En İyi Dijital Bankası seçildi. Garanti’nin mobil uygulaması Garanti Cep ise Türkiye’nin En İyi Mobil Bankacılık Uygulaması ödülüne layık görüldü. Müşterilerinin hayatını her adımda kolaylaştırmayı odağına alarak, dijitalleşme stratejisini iş süreçlerinden tüm ürün ve hizmetlerine, şubedeki hizmet modeline kadar başarıyla uygulayan Garanti, World Finance ödülleriyle birlikte en iyi dijital banka olduğunu bu ödülle de kanıtladı.

 

Garanti Bankası, World Finance’de 2 kategoride ödül almasını sağlayan dijital bankacılık faaliyetleri kapsamında, dijital kanalları tercih eden 6 milyon müşteriye hizmet veriyor. Bu müşterilerin 5 milyondan fazlası ise Garanti Cep’i aktif olarak kullanıyor. Garanti’nin nakit dışı finansal işlemlerinin %92’si dijital kanallardan gerçekleştiriliyor.

 

Konuyla ilgili bilgi veren Garanti Bankası Genel Müdür Yardımcısı Didem Dinçer Başer, “20 yılı geride bıraktığımız dijitalleşme yolculuğunda, her zaman sektöre yön veren, öncülük eden ve fark yaratan bir kurum olduk. Hiç bitmeyecek bu yolculukta birbirinden saygın kurumlardan kazandığımız sayısız dijital bankacılık ödülü bizi fazlasıyla mutlu ederken, her gün müşterilerimize daha iyisini sunabilmek adına önemli bir motivasyon aracı da oluyor. Üstün teknolojik altyapımız, dijital bankacılık alanındaki öncü ve lider konumumuz, zengin ürün yelpazemiz, neredeyse bir şubedeki tüm hizmetleri sunabilen internet ve mobil bankacılık kanallarımızla, müşterilerimizin hayatını kolaylaştırmaya odaklanıyoruz. Yarattığımız bu değerin müşterilerimizin yanında dünya çapında da kabul görmesi, dijital bankacılık çalışmalarımızın World Finance gibi dünyada bankacılık sektörü için referans kabul edilen saygın bir platform tarafından daha ödüllendirilmesi, üstelik hem banka hem de mobil uygulama alanında Türkiye’de ilk kez 2 ödülü birden almış olmak, Garanti için olduğu kadar ülkemiz bankacılığı adına da gurur verici… Daha gidilecek çok uzun yol olduğuna inandığımız dijital bankacılık alanında, geleceği öngören vizyonumuz, ürün ve hizmet stratejimiz, teknolojimiz ve iş modelimizle daima önde, öncü ve dünyaya örnek olmaya, hepsinden önemlisi müşterilerimizin hayatını kolaylaştırmaya, bankacılığı onlar için bir değere dönüştürmeye devam edeceğiz.” dedi.