Garanti’nin en sıkı rakibi Deneysel Bankacılık sonunda pes etti!

Sıra dışı icatlarıyla Garanti Bankası’na meydan okuyan “Deneysel Bankacılık” rekabete daha fazla dayanamayarak pes etti ve “THE END” diyerek faaliyetlerini sonlandırdı! Garanti’nin yenilikçi teknoloji ve ürünlerine eğlenceli alternatiflerle rakip olan ve “Başka bir Arzınız!” sloganıyla, 2014’ten bu yana sosyal medya üzerinden milyonlarca takipçiye ulaşan Deneysel Bankacılık kampanyası, “The End” başlıklı son filmiyle sevenlerine veda etti.

Usta sanatçılar Cengiz Bozkurt ve Şafak Sezgin’in hayat verdiği “Tanju” ve “Şafak” karakterlerinin maceralarını anlatan Deneysel Bankacılık, 2014 yılından bu yana 4 ayrı seride 37 adet kısa filmle sosyal medyada büyük bir başarıya imza attı. Kompüter tarafından hazırlanan Deneysel Bankacılık filmleri bugüne kadar 100 milyonun üzerinde izlenmeye ulaşırken, başta reklam ve pazarlama dünyasının en önemli organizasyonu Kristal Elma olmak üzere, ulusal ve uluslararası platformlarda birçok ödül kazandı.

Garanti Bankası Kurumsal Marka Yönetimi ve Pazarlama İletişimi Birim Müdürü Elif Güvenen, “4 sene önce hayata geçirdiğimiz Deneysel Bankacılık, alışılmışın dışında bir pazarlama iletişimi hikâyesi olarak hafızalara kazındı, pazarlama ve reklam sektöründe ayrışan bir çalışma oldu. Deneysel ile tamamen Garanti Bankası’ndan ayrı, ancak bir yandan da Garanti imzası taşıyan bir dünya yarattık. Öyle ki bu dünya, takipçileriyle etkileşim sağlayan, yeni serüvenleri her sene artan bir ilgiyle ve heyecanla beklenen bir seri haline geldi. Bu tür kampanyaların başarılı olmasındaki en önemli faktörün, geliştirilen yaratıcı fikir ve doğru stratejiyle birlikte, bu fikrin uygulanış şekli olduğuna inanıyorum. Bu anlamda Deneysel Bankacılık özelinde, bankacılık gibi zor bir sektörde kullandığımız dil ve anti-dünya yaratma yöntemimizin yanında, projede yer alan tüm tarafların ahenk içerisinde çalışması bizi başarıya götürdü. İşte bu noktada, emek emek çalıştığımız bu projenin tadı damağımızda kalsın istedik. Çünkü her güzel filmin bir sonu vardır. Biz de Deneysel Bankacılık’ı, akılda en güzel kalacak haliyle zirvede bırakmak istedik. Sınırları zorlamayı ve farklılaşmayı seven bir ekibiz, şimdi de yeni maceralara atılmak üzere yelken açıyoruz. Fark yaratacağımız yeni projeler için hazırlıklara başlıyoruz.” dedi.

 

Deneysel The End filmini seyretmek için:

https://www.youtube.com/watch?v=mZ2vgXk4-94

 

Künye

Reklamveren

Garanti Bankası

Reklamveren Temsilcileri

Burcu Tokcan, Güneş Ulus, Ece Gökel, Müge Albayrak, Tuğçe Ölmez

Reklam Ajansı

Kompüter

Yapım Şirketi

Autonomy

Yönetmen

Uygar Kutlu

Yapımcı

Aslı Akkoç

Müzik

Selçuk Alagöz