GarantiPay online alışverişlerde fark yaratmaya devam ediyor!

Garanti Bankası’nın BonusFlaş uygulamasının içinde yer alan GarantiPay, kullanıcılarına online alıveriş ödemesinde sağladığı kolaylık, hız ve güvenlik standartlarıyla, e-ticaret pazarının en çok tercih edilen ödeme seçeneklerinden olmaya devam ediyor. Bugün 4,7 milyon BonusFlaş kullanıcısı, Türkiye’nin önde gelen web sitelerinin de olduğu 650’ye yakın sitede ve mobil uygulamada GarantiPay ile ödeme yapabiliyor. Bugüne kadar 700 binden fazla işlemin yapıldığı GarantiPay’de, 2017’de bir önceki yıla göre 5,5 kat ciro artışı gerçekleşti.

GarantiPay, Türkiye’nin önde gelen platformlarının yanı sıra, kart sahiplerine online vergi ödemesi de sağlayan tek cüzdan olarak hizmet veriyor. Bu kapsamda, Ocak 2018 MTV döneminde, bir önceki MTV dönemi olan Temmuz 2017’ye göre vergi ödemesini gerçekleştiren kişi sayısında yaklaşık 4 kat  artış oldu. Garanti müşterilerinin vergi ödemelerinde tercih ettiği GarantiPay ile Türkiye genelinde 262 online vergi dairesi üzerinden vergi ödemesi yapıldı. Gelir İdaresi Başkanlığı web sitesi gib.gov.tr üzerinden vergi ödemelerini saniyeler içinde güvenli bir şekilde gerçekleştirme kolaylığı sağlayan GarantiPay’ i kullananlar, Mart ayı boyunca Kira Geliri Vergisi’ni de 4 taksitte ödeyebiliyorlar.

GarantiPay’in ödeme sistemleri dünyasına getirdiği yeniliklerle ilgili konuşan Garanti Ödeme Sistemleri Genel Müdürü Işıl Akdemir Evlioğlu, “Türkiye’deki e-ticaret pazarı 2010 yılından bu yana 4 kat büyüdü. Yapılan araştırmalar, indirimler ve kampanyalar dışında, kredi kartı kullanımında ‘kontrol’ özelliğinin önem kazandığını gösteriyor. Ülkemizde bir ilk olan ve kampanyalarla kredi kartı bilgilerini kullanıcılarına bir arada sunarak fark yaratan BonusFlaş uygulamasına entegre ödeme çözümümüz GarantiPay, kontrol, güvenlik, hız ve kullanım kolaylığı sunuyor. Online alışverişlerde kart bilgilerini paylaşma gerekliliğini ortadan kaldıran GarantiPay, kullanıcılarına kart bilgilerini hiç paylaşmadan sadece dijital parolayla ödeme yapma imkânı sunarken, alışveriş yapılan kartla ilgili bilgilerin de her an kontrol edilebilmesini sağlıyor. Bankamız e-ticaret işlemlerinde pazar liderliğini korurken, GarantiPay de online harcamalarda en çok tercih edilen ödeme araçlarından biri haline geldi. BonusFlaş ve GarantiPay gibi yenilikçi platformlar sayesinde verdiğimiz hizmetlerle, müşterilerimizin hayatında fark yaratmaya devam edeceğiz.” dedi.