Adil üreticiler ile onlardan alışveriş etmeyi tercih edenler buluşuyor!

İyilikleri paylaşarak, sosyal ve ekolojik açıdan sorumlu ve adil “üretici” ve onlardan hizmet alan “türetici”leri buluşturmayı hedefleyen Good4Trust.org, İstanbul ve İzmir’de eş zamanlı olarak “Türetim Buluşmaları” düzenliyor. Yeni bir ekonomik anlayışın öncülüğünü yapan Good4Trust.org üyesi 78 “üretici” Türkiye’nin farklı bölgelerinden gelerek, satın aldığı ürünün kaynağını, çevreye zarar verip vermediğini inceleyen, daha çok yerel ürün kullanmaya özen gösteren ”türetici"lerle buluşacak.

İstanbul Impact Hub ve İzmir Originn Coworking’de 15 Nisan Pazartesi günü 18:00 – 20:00 saatleri arasında eş zamanlı düzenlenecek buluşmalarda üretici ve türeticiler,  türetim ekonomisine yönelik deneyimlerini aktaracak. Telekonferans üzerinden iki şehir birbirini dinleyerek farklı bölgelerin özelliklerini birbirine aktarabilecek.

Yeni bir ekonomik sistem önerisi “Türetim Ekonomisi”
Türetim ekonomisi, tüketiciler yerine türeticilerin yer aldığı yeni bir alternatif ekonomik sistem. Bu sistem içerisinde üreticiler, ürünlerini ekolojik ve sosyal açıdan adil bir şekilde üretip kendi aralarında bir tedarik ağı kuruyor. Alışveriş kapalı bir çemberde gerçekleştiği için, kendi içerisinde giderek gelişiyor ve güçleniyor. Türeticiler ise almış oldukları ürünlerle üreticileri desteklerken, adil bir ekonominin gelişmesini sağlıyor. Bu şekilde gelişen türetim ekonomisi, mevcut tüketim ekonomisinin içine doğru yayılıyor. Bu yayılma sonucunda, ekonomi yavaş yavaş dönüşüyor ve artık insanların sadece kâr amacı gütmediği, onurlu bir geçim için çalıştığı, yeni bir ekonomik sistem doğuyor. Üreticilerin onurlu geçimi sağlanırken yaratmış oldukları ürün ve hizmetler, doğaya ve insana zarar vermiyor.

Türetici sayısı 12 bine ulaşan Good4Trust.org Türetim Ekonomisinin mümkün olduğunu kanıtlıyor.

Good4Trust hakkında
2014 yılında Dr. Uygar Özesmi tarafından kurulan Good4Trust.org geleceğin yaygın yeni ekonomisi olmaya aday. Türetim Ekonomisi olarak tanımlanan, iyilikleri teşvik eden bu sistem, ekolojik ve sosyal açıdan adil üretimi, güvene dayalı alışverişi hedefliyor. Good4Trust.org’da tüketimi değil, insana ve doğaya dost üreticilerin sunduğu ürün ve hizmetleri kullanarak dönüştürmeyi benimseyen 12.000’den fazla türetici her gün daha da çoğalarak, bir araya geliyor, iyiliği odağına alan bir topluluk oluşturuyor.