Bir Oscar adayı “Ayla” Grand Pera Emek Sineması’nda...

Grand Pera Emek Sineması'nda, 16 Ekim Pazartesi akşamı yönetmenliğini Can Ulkay’ın yaptığı, 90. Oscar Ödülleri kapsamında “Yabancı Dilde En İyi Film” adayı olan Türk yapımı “Ayla” filminin özel gösterimi gerçekleşti.

27 Ekim’de vizyona girecek filmin oyuncu kadrosunda Ali Atay, Çetin Tekindor, İsmail Hacıoğlu, Taner Birsel, Sinem Öztürk Uslu ve Altan Erkekli gibi değerli oyuncular yer alıyor. Filmde, Ayla karakterini çocuk oyuncu Damla Sönmez canlandırıyor. Gerçek bir hikayeden uyarlanan filmin senaryosu Yiğit Güralp’e ait. Filmde, Kore Savaşı’nda yetim kalan Koreli küçük bir kız ve savaş döneminde 15 ay boyunca ona sahip çıkarak babalık yapan Süleyman Astsubay’ın dostluk ve sevgi dolu hikayesi işleniyor.

 

Grand Pera Hakkında
Beyoğlu’nda, İstiklal Caddesi’nin en geniş cepheli ve restore edilmiş en önemli tarihi bina kompleksine sahip Grand Pera; kültür, sanat, eğlence, moda ve gastronominin hizmetine sunulan yeni nesil bir yaşam merkezi. Grand Pera, tarihi Cercle d’Orient binası, 1.250 m2’lik fuaye alanına sahip 600 kişilik Emek Sineması, toplam 800 kişilik 8 sinema salonu ve 1.400 kişiye ulaşan seyirci kapasitesiyle, İstanbul ve Türkiye’nin cazibe merkezlerinden biri olmayı hedefliyor. Grand Pera’da, Türkiye’de ilk defa açılan Madame Tussauds Müzesi’nin yanı sıra; zengin etkinlik programıyla sanatın her dalına hizmet veren, ulusal ve uluslararası gösterilere ev sahipliği yapan, 150 kişilik teleskopik oturma düzenine sahip bir tiyatro sahnesi de yer alıyor. Pasaj anlayışıyla hayata geçirilen Grand Pera, çağdaş ve uluslararası standartlar ekseninde, Beyoğlu’nun bir dönemler kalite ve sanattan beslenen ruhunu yeniden canlandırmayı amaçlıyor.

 

www.grandpera.com

www.facebook.com/GrandPera

www.instagram.com/Grandpera