Beyoğlu’nda özlenen kültür sanat ortamını sunan Grand Pera, Türk Müziği’ni gelecek kuşaklara aktarmak; yurtiçinde ve yurtdışında en üst düzeyde icra ve temsil etmek, tanıtmak ve yaygınlaştırmak amaçlarıyla kurulan Cumhurbaşkanlığı Klasik Türk Müziği Korosu’nun 2017-2018 sezonu açılış konserine ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. 21 Ekim Cumartesi akşamı saat 20.00'de Grand Pera Emek Sahnesi'nde gerçekleşecek konserle Cumhurbaşkanlığı Klasik Türk Müziği Korosu yeni sezona merhaba diyecek.

Şef Fatih Salgar'ın yöneteceği konserde klasik Türk müziğinin en anıtsal ve sembolik eserlerinden biri olan Itri'nin Neva Kâr'ı, solist Adnan Mungan seslendirecek.

Grand Pera Hakkında

Beyoğlu’nda, İstiklal Caddesi’nin kalbinde yer alan Grand Pera; kültür, sanat, eğlence, moda ve gastronominin hizmetine sunulan yeni nesil bir yaşam merkezi. Grand Pera, tarihi Cercle d’Orient binası, 1.250 m2’lik fuaye alanına sahip 600 kişilik Emek Sineması, toplam 800 kişilik 8 sinema salonu ve 1.400 kişiye ulaşan seyirci kapasitesiyle, İstanbul ve Türkiye’nin cazibe merkezlerinden biri olmayı hedefliyor. Grand Pera’da, Türkiye’de ilk defa açılacak Madame Tussauds Müzesi’nin yanı sıra; zengin etkinlik programıyla sanatın her dalına hizmet verip ulusal ve uluslararası gösterilere ev sahipliği yapacak 150 kişilik teleskopik oturma düzenine sahip tiyatro salonu yer alıyor. Pasaj anlayışıyla hayata geçirilen Grand Pera, çağdaş ve uluslararası standartlar ekseninde, Beyoğlu ruhunu yeniden canlandırmayı amaçlıyor.

 

 www.grandpera.com

www.facebook.com/GrandPera

www.instagram.com/Grandpera