Grand Pera, “Sinemaya Gitmeyen Çocuk Kalmasın” projesine ev sahipliği yapıyor.

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın geçtiğimiz yıl başlattığı ve Beyoğlu Belediyesi’nin destek verdiği “Sinemaya Gitmeyen Çocuk Kalmasın” projesi bu yıl da devam ediyor. Proje kapsamında 800 öğrenci hayatlarında ilk kez Grand Pera Emek Sahnesi’nde sinemayla tanıştı. Çocukların zihinsel, duygusal ve sosyal gelişiminde önemli bir yere sahip olan sinema deneyimini ilk kez Emek Sahnesi’nin eşsiz atmosferinde yaşayan öğrenciler, 2018 Oscar Adayı “Ayla” isimli Türk-Kore ortak yapımı filmi izledi. Etkinlikte çocukların heyecanına Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş ve Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan ile birlikte Hülya Koçyiğit, Altan Erkekli, Orhan Gencebay, Tamer Karadağlı, Ali Sunal, Birol Güven, Wilma Elles, Şoray Uzun, İsmail Hacıoğlu, Sinem Öztürk ve Caner Kurtaran gibi ünlü isimler eşlik etti.

Hedefi 1 milyon öğrenciyi ilk kez sinema kültürüyle tanıştırmak olan projenin ev sahibi olan Grand Pera’da, konuyla ilgili bilgi veren Emek Sanat ve Kültür Vakfı (ESKV) Genel Müdürü Remzi Buharalı, “Kültür sanatı destekleyen ve geniş kitlelere yayılmasını sağlayan projelere ESKV ve Grand Pera olarak her zaman kapımız açık. Bugün buradaki çocuklarımızın, ilk sinema deneyimlerini Emek Sahnesi’nde yaşamasından ve onların gözlerindeki mutluluğu görmekten çok büyük keyif aldık. Çocukların hayal dünyasını besleyen, yorumlama yeteneklerini güçlendiren ve onların yaşamı anlamlandırma sürecinde etkili bir yöntem olan sinemayı, çocukların hayatlarına katma çalışmalarından ve bizi de bu çalışmanın bir parçası olarak kabul etmelerinden ötürü, Kültür ve Turizm Bakanlığı’na ile Beyoğlu Belediyesi’ne gönülden teşekkür ederiz.” dedi.

Görüntülere ulaşmak için tıklayınız-1 & tıklayınız-2

 

Grand Pera Hakkında
Beyoğlu’nda, İstiklal Caddesi’nin en geniş cephe ve restore edilmiş en önemli tarihi bina kompleksine sahip Grand Pera; kültür, sanat, eğlence, moda ve gastronominin hizmetine sunulan yeni nesil bir yaşam merkezi. Grand Pera, tarihi Cercle d’Orient binası, 1.250 m2’lik fuaye alanına sahip 600 kişilik Emek Sineması, toplam 800 kişilik 8 sinema salonu ve 1.400 kişiye ulaşan seyirci kapasitesiyle, İstanbul ve Türkiye’nin cazibe merkezlerinden biri olmayı hedefliyor. Grand Pera’da, Türkiye’de ilk defa açılan Madame Tussauds Müzesi’nin yanı sıra; zengin etkinlik programıyla sanatın her dalına hizmet verip ulusal ve uluslararası gösterilere ev sahipliği yapacak, 150 kişilik teleskopik oturma düzenine sahip tiyatro sahnesi yer alıyor. Pasaj anlayışıyla hayata geçirilen Grand Pera, çağdaş ve uluslararası standartlar ekseninde, Beyoğlu’nun bir dönemler kalite ve sanattan beslenen ruhunu yeniden canlandırmayı amaçlıyor.

 

www.grandpera.com

www.facebook.com/GrandPera

www.instagram.com/Grandpera