Grand Pera’da bu hafta...

Beyoğlu’nu özlenen kültür ve sanat ortamına kavuşturmayı hedefleyen Grand Pera’da, Ekim ayının ikinci haftasında müzik tutkunları ve tiyatroseverlere özel etkinlikler sahneleniyor. Grand Pera, sanat tutkunlarını, keyifli bir hafta için Beyoğlu’na ve Emek Sahnesi’nin büyülü atmosferine davet ediyor.

“Arkadaşım Edebiyat” Söyleşi (17 Ekim 2017, Salı)

Öğrencilerin Türk Edebiyatı’na ilgisini artırmak amacıyla hayata geçirilen Arkadaşım Edebiyat projesi, Grand Pera ev sahipliğinde 17 Ekim Salı günü 13:00-16:00 saatleri arasında gerçekleşecek. Grand Pera ile eş zamanlı 6 ilde, edebiyatın insana kattığı zenginlikleri kendi deneyimlerinden yola çıkarak aktaracak Bülent Ata, Fatih Erdoğan, Melike Günyüz ve Zeynep Sevde gibi yazarların söyleşisi ve perküsyon sanatçısı Hakan Çetinkaya’nın kelimeleri ritme dönüştürdüğü gösteri edebiyatseverlerle buluşacak.

Fareler ve İnsanlar (19 Ekim 2017, Perşembe)

Grand Pera Emek Sahnesi, 19 Ekim Perşembe günü yalnızlıklarında kaybolmuş insanların arasında var olmaya çalışan iki dostun sürükleyici hikayesini anlatan “Fareler ve İnsanlar” tiyatro oyununa ev sahipliği yapacak.

İstanbul Devlet Türk Müziği Araştırma ve Uygulama Topluluğu (20 Ekim 2017, Cuma)

İstanbul Devlet Türk Müziği Araştırma ve Uygulama Topluluğu konseri, Türk müziğinin büyüsünü Grand Pera Emek Sahnesi’nde yaşatacak. 20 Ekim Cuma akşamı gerçekleşecek konser Grand Pera ev sahipliğinde ücretsiz olarak gerçekleşecek.

Cumhurbaşkanlığı Klasik Türk Müziği Korosu (21 Ekim 2017, Cumartesi)

Klasik türk müziğinin en seçkin ezgileri Emek Sahnesi’nin nostaljik atmosferinde yankılanacak. Cumhurbaşkanlığı Klasik Türk Müziği Korosu konseri 21 Ekim Cumartesi günü, Türk musikisinden özel bir seçkiyle takipçileriyle buluşacak.

 

Grand Pera’ bu hafta…

17 Ekim Salı

Arkadaşım Edebiyat İmza Günü

Grand Pera

Tiyatro Salonu

13:00-16:00

19 Ekim Perşembe

Fareler ve İnsanlar / Tiyatro

Grand Pera Emek Sahnesi

20:30

20 Ekim Cuma

İstanbul Devlet Türk Müziği Araştırma ve Uygulama Topluluğu / Konser

Grand Pera Emek Sahnesi

20:00

21 Ekim Cumartesi

Cumhurbaşkanlığı Klasik Türk Müziği Korosu / Konser

Grand Pera Emek Sahnesi

20:00

 

Grand Pera Hakkında

Beyoğlu’nda, İstiklal Caddesi’nin kalbinde yer alan Grand Pera; kültür, sanat, eğlence, moda ve gastronominin hizmetine sunulan yeni nesil bir yaşam merkezi. Grand Pera, tarihi Cercle d’Orient binası, 1.250 m2’lik fuaye alanına sahip 600 kişilik Emek Sineması, toplam 800 kişilik 8 sinema salonu ve 1.400 kişiye ulaşan seyirci kapasitesiyle, İstanbul ve Türkiye’nin cazibe merkezlerinden biri olmayı hedefliyor. Grand Pera’da, Türkiye’de ilk defa açılacak Madame Tussauds Müzesi’nin yanı sıra; zengin etkinlik programıyla sanatın her dalına hizmet verip ulusal ve uluslararası gösterilere ev sahipliği yapacak 150 kişilik teleskopik oturma düzenine sahip tiyatro salonu yer alıyor. Pasaj anlayışıyla hayata geçirilen Grand Pera, çağdaş ve uluslararası standartlar ekseninde, Beyoğlu ruhunu yeniden canlandırmayı amaçlıyor.

 

www.grandpera.com

www.facebook.com/GrandPera

www.instagram.com/Grandpera