Güzellik yarışması 91 yıl sonra evine dönüyor: Miss Turkey, 21 Eylül’de Grand Pera Emek Sahnesi’nde...

İstanbul’un en değerli tarihi binalarından Cercle d’Orient’ı dünya standartlarında bir restorasyon kalitesiyle eski ihtişamına kavuşturan, Emek Sineması’nı sürdürülebilir bir anlayışla gelecek kuşaklara aktaran; kültür, sanat, eğlence, moda ve gastronominin merkezi Grand Pera, 21 Eylül Perşembe gecesi Miss Turkey güzellik yarışmasına ev sahipliği yapacak. 1926 yılında Türkiye’nin ilk güzellik yarışamasının yapıldığı Emek Sahnesi’nde, birbirinden güzel 20 genç kız, ilk dörde girmek için yarışacak.

Bu özel gece ve 1926 yılında Emek Sahnesi’nde düzenlenen ilk güzellik yarışması hakkında bilgi veren Grand Pera Genel Müdürü İhsan Salar; “Grand Pera Emek Sahnesi’nde böyle bir organizasyona ev sahipliği yapacağımız için çok heyecanlıyız çünkü yarışma 91 yıl sonra evine dönüyor. İlk güzellik yarışması olarak bilinen bu yarışma 1926’da İpek Film tarafından Cercle d'Orient binasının bitişiğindeki Melek Sineması’nda düzenlenmiş. O dönemde; önceden afişleri asılarak duyuruları yapılan yarışmada güzelleri bir jüri değil sinema müşterilerinin alkışları belirlemiş. Yarışmada sinemanın yer göstericilerinden Matmazel Araksi Çetinyan en çok alkışı alarak ‘kraliçe’ seçilmiş. Bu hikâye aslında, Cercle d’Orient binasının da bulunduğu yapı adasının köklü tarihini ve hafızalardaki yerini çok net gösteren bir hikâye.” dedi.

Dünyanın çeşitli ülkelerinde düzenlenen yarışmalarda Türkiye’yi temsil edecek dört güzelin seçileceği gecede, Özlem Süer tarafından tasarlanan gece kıyafetleri ve Cihan Nacar imzalı mayolar, koreograf Yasin Soy’un sanat yönetmenliğinde masalsı bir anlatımla sahnelenecek. Organizasyon 21 Eylül Perşembe akşamı saat 21:00’de başlayacak etkinlik detayları MissTurkey Youtube kanalı ve Grand Pera sosyal medya hesaplarından takip edilebilecek.

https://www.facebook.com/missturkey.official/

http://wwww.instagram.com/missturkey.official

http://www.twitter.com/missturkeyresmi

 

Grand Pera Hakkında
Beyoğlu’nda, İstiklal Caddesi’nin en geniş cephe ve restore edilmiş en önemli tarihi bina kompleksine sahip Grand Pera; kültür, sanat, eğlence, moda ve gastronominin hizmetine sunulan yeni nesil bir yaşam merkezi. Grand Pera, tarihi Cercle d’Orient binası, 1.250 m2’lik fuaye alanına sahip 600 kişilik Emek Sineması, toplam 800 kişilik 8 sinema salonu ve 1.400 kişiye ulaşan seyirci kapasitesiyle, İstanbul ve Türkiye’nin cazibe merkezlerinden biri olmayı hedefliyor. Grand Pera’da, Türkiye’de ilk defa açılan Madame Tussauds Müzesi’nin yanı sıra; zengin etkinlik programıyla sanatın her dalına hizmet verip ulusal ve uluslararası gösterilere ev sahipliği yapacak, 150 kişilik teleskopik oturma düzenine sahip tiyatro sahnesi yer alıyor. Pasaj anlayışıyla hayata geçirilen Grand Pera, çağdaş ve uluslararası standartlar ekseninde, Beyoğlu’nun bir dönemler kalite ve sanattan beslenen ruhunu yeniden canlandırmayı amaçlıyor.

www.grandpera.com

www.facebook.com/GrandPera

www.instagram.com/Grandpera

Miss Turkey Hakkında

Miss Turkey Org. 1980 yılından beri "Miss World", "Miss Universe", "Miss Supranational" ve "Miss International" yarısmalarının Türkiye lisans sahibidir. "Miss Turkey" yarısması dereceye giren dört güzelini, ülkesini temsil etmek amacıyla dünyanın çesitli yerlerinde düzenlenen bu yarışmalara göndermektedir.