İstanbul Devlet Opera ve Balesi, serenatlarla Grand Pera’da...

Beyoğlu’nun kültür sanat hayatına yeni bir soluk getiren Grand Pera, İstanbul Devlet Opera ve Balesi’nin “Serenatlar” konserine ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Yazılmış ünlü tüm serenatlar, 9 Kasım Perşembe akşamı saat 20:00’de, Emek Sahnesi’nde sanatseverlerle buluşacak. İstanbul Devlet Opera ve Balesi, konserde Mozart’ın “Don Juan’ın Serenadı”nı, 14 yıl sonra yeniden İstanbul seyircisi için yorumlayacak. Etkinliğin biletleri www.biletiva.com adresinden satın alınabiliyor.

Müzik şölenin yaşanacağı gecede Mozart’tan Schubert’e, seçkin bir konser programı sanatseverlerin beğenisine sunulacak. Konserde; J.Haydn’ın “Fa Majör Yaylı Çalgılar Dörtlüsü”, F.Schubert’in Schwanengesand albümünden “Standchen”,Çaykovski’nin “Don Juan’ın Serenadı”, G.Rossini’nin “Sevil Berberi”, G.Donizetti’nin “Don Pasquale”, C.Gounod’nun “Faust”, Mozart’ın “Don Giovanni Operaları” ile Grand Partita adlı eserinden “Serenad” bölümü ve ve P.Tosti’nin “La Serenata” parçası yer alacak.

Konserde; Suat Arıkan, Ahmet Baykara, Cenk Bıyık ve Önay Günay’a, piyanoda Hüseyin Kaya, fültte Damla Akan, kemanda Bilge Surlu, viyolada Verda Gül, viyolonselde Didem Erken, obuada Ezgi Kaki ve Barkın Balık, klarinette Ecesu Sertesen ve Turgut Aktaş, fagotta Berke Hitay ve Deniz Ersoy, kornoda Özgür Sevinç ve Bora Onatarslan ile kontrbasta Pınar Baltacıgil eşlik edecek.