Üstün Dökmen ve Antik Tiyatro, özlenen canlandırmalarla Grand Pera’da...

Beyoğlu’nda kültür, sanat, eğlence, moda ve lezzetin hizmetine sunulan yeni nesil yaşam merkezi Grand Pera, 4 Kasım Cumartesi günü saat 20:00’de Prof. Dr. Üstün Dökmen’i ağırlayacak. Yıllarca, “Küçük Şeyler” programıyla televizyon ekranlarından sevenlerine ulaşan Prof. Dr. Dökmen, televizyon programı ile aynı konseptte gerçekleşecek etkinlikle uzun sürenin ardından ilk kez Grand Pera’da sahne alacak.

Kişilerarası ve toplumsal iletişim konularında Türkiye’nin en önemli isimlerinden Prof. Dr Dökmen, “Yaşamda Varolmak Üstün Dökmen ve Antik Tiyatro” isimli etkinlikte; aile içi iletişimin tüm boyutları, ebeveyn çocuk ilişkisinin önemi, aile içi çatışmalar ve çözümleri konularına değinecek. Etkinlik biletleri Biletiva’dan, https://www.biletiva.com/event/G5011 linki üzerinden alınabilecek.

Üstün Dökmen Kimdir?

1954 yılında İstanbul'da dünyaya geldi. Hacettepe Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun olduktan sonra aynı bölümde “uygulamalı psikoloji” alanında yüksek lisans yaptı. Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi Psikolojik Danışma ve Rehberlik alanında 1986 yılında doktor, 1988'de doçent, 1995'te ise profesör unvanını aldı. Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi'nde öğretim üyesi olarak çalıştı. Dökmen'in bilimsel kitaplarının ve makalelerinin yanı sıra şiir kitapları ve tiyatro eserleri de bulunuyor.

 

Grand Pera Hakkında
Beyoğlu’nda, İstiklal Caddesi’nin en geniş cepheli ve restore edilmiş en önemli tarihi bina kompleksine sahip Grand Pera; kültür, sanat, eğlence, moda ve gastronominin hizmetine sunulan yeni nesil bir yaşam merkezi. Grand Pera, tarihi Cercle d’Orient binası, 1.250 m2’lik fuaye alanına sahip 600 kişilik Emek Sineması, toplam 800 kişilik 8 sinema salonu ve 1.400 kişiye ulaşan seyirci kapasitesiyle, İstanbul ve Türkiye’nin cazibe merkezlerinden biri olmayı hedefliyor. Grand Pera’da, Türkiye’de ilk defa açılan Madame Tussauds Müzesi’nin yanı sıra; zengin etkinlik programıyla sanatın her dalına hizmet veren, ulusal ve uluslararası gösterilere ev sahipliği yapan, 150 kişilik teleskopik oturma düzenine sahip bir tiyatro sahnesi de yer alıyor. Pasaj anlayışıyla hayata geçirilen Grand Pera, çağdaş ve uluslararası standartlar ekseninde, Beyoğlu’nun bir dönemler kalite ve sanattan beslenen ruhunu yeniden canlandırmayı amaçlıyor.

 

www.grandpera.com

www.facebook.com/GrandPera

www.instagram.com/Grandpera