“Yıllanmış Festival”, yıllandıkça değeri artan fermente üzüm kültürünü Grand Pera’da müzikle taçlandırdı.

Beyoğlu’nun kültür ve sanat hayatına yeni bir soluk getiren Grand Pera, birbirinden değerli konsept etkinlikler ve festivaller gerçekleştiren Zoom Organization’un düzenlediği görkemli bir festivale ev sahipliği yaptı. 16-17 Aralık tarihlerinde gerçekleşen “Yıllanmış Festival”, tüm şarap ve müzikseverleri buluşturarak, keyifli bir hafta sonu sundu.

Yıllanmış fermente üzüm kültürünün tanıtıldığı festivalde; damak zevkine hitap eden ücretsiz ikramların yanı sıra, atölye çalışmaları ve alanında uzman konuşmacılar tarafından söyleşiler gerçekleştirildi. Festival boyunca, ödüllü yarışmalar, resim sergileri ve vintage ürün sergisi yapıldı. Alışveriş standları farklı zevklere hitap ederken; gün boyu süren caz ve akustik müzik, her anı daha da keyifli kıldı.

İki gün boyunca 8 konser, 3 atölye çalışması, 8 söyleşi ve 8 ödüllü yarışmanın yapılacağı festivalin ilk gecesinde; son zamanların öne çıkan isimlerinden Eda Baba sahne aldı. Finalde ise Bülent Ortaçgil’e Erkan Oğur, Erdal Akyol, Baki Duyarlar ve Cem Aksel eşlik etti.