Hayata Destek, Şanlıurfa’daki mülteci çocukları “Sınır Tanımayan Palyaçolar” ile buluşturdu.

Afetlerden etkilenmiş toplulukların temel hak ve ihtiyaçlarına erişimlerini sağlamak amacıyla faaliyet yürüten insani yardım kuruluşu Hayata Destek, Türkiye’de yaşayan mültecilere destek olmaya devam ediyor. Hayata Destek Şanlıurfa ekibinin 28 – 29 Temmuz tarihlerinde Şanlıurfa Hayata Destek Evi’nde ağırladığı “Sınır Tanımayan Palyaçolar” grubu, Türkiyeli ve Suriyeli çocuklara keyifli dakikalar yaşattı. Sınır Tanımayan Palyaçolar’ın yanı sıra “Çocuk Aklı” isimli tiyatro grubunun da yer aldığı etkinliklerde, merak temalı “Gizemli Bavul” adlı oyun sahnelendi. Oyun, çocukları merakları cezbeden bir hikayenin içine davet ederek yüzleri güldürdü.

“Kahkaha en iyi ilaçtır!” sloganıyla yola çıkan Sınır Tanımayan Palyaçolar; savaş, doğal afet, yoksulluk gibi felaketlerin yaşandığı afet bölgelerindeki insanlara, sanatın iyileştirici gücüyle etki edebilmeyi hedefliyor. Palyaçolar, akrobatlar ve performans sanatçılarından oluşan uluslararası sanat topluluğu, daha önce Romanya, Ukrayna, Sri Lanka, Nepal, Kenya, Türkiye ve Suriye gibi onlarca farklı ülkede çocuk ve yetişkinler için ücretsiz gösteriler düzenledi.

 

Hayata Destek

Hayata Destek Derneği, afetlerden etkilenmiş toplulukların temel hak ve ihtiyaçlarına erişimlerini sağlamak amacı ile kurulmuş bir insani yardım kuruluşu. Temelleri 2005 yılında atılan Hayata Destek, çalışmalarını Acil Yardım, Mülteci Destek, Çocuk Koruma ve Sivil Toplumu Güçlendirme ve Koordinasyon alanlarında yürütüyor. Bu kapsamda hayata destek olurken; insanlık, ayrım gözetmeme, tarafsızlık, bağımsızlık ve hesap verebilirlik ilkeleri çerçevesinde çalışmalarını şekillendiriyor. www.hayatadestek.org/tr/