Hayata Destek Takımı, yenidoğanlar için koşuyor!

İnsani yardım kuruluşu Hayata Destek, 12 Kasım Pazar günü gerçekleştirilecek Vodafone 39. İstanbul Maratonu’nda, ihtiyaç sahibi annelere ve yenidoğan bebeklerine destek verecek. #KoşalımDaBüyüsün, #BütünBebeklerBizim kampanyası için koşacak Hayata Destek Takımı, savaş nedeniyle evlerini terk etmek zorunda kalan veya mevsimlik tarım işçisi olarak çalışan 500 anneye, bebek bakım malzemeleri ve rehberi içeren 250 TL değerindeki Onuncu Ay Paketi’ni armağan edecek.

Kampanya ile ihtiyaç sahibi annelere ulaşacak Hayata Destek Takımı’na katılmak isteyenler, destekol@hayatadestek.org adresine e-posta gönderebilecek. Adım Adım oluşumu çatısı altında yürütülen #KoşalımDaBüyüsün, #BütünBebeklerBizim kampanyasına bağışlar, ipk.adimadim.org sayfası üzerinden, 1 – 28 Kasım tarihleri arasında yapılacak.

Yardımseverlik koşularına 2015 senesinden bu yana katılan Hayata Destek Takımı, bugüne kadar toplam 182 koşucuyla yer aldığı 4 koşu aracılığıyla, afetlerden etkilenen insanlar için yürüttüğü çalışmalarına 226.354 TL’lik kaynak sağladı. Geçtiğimiz Mart ayında Antalya’da yapılan Runatolia’ya 43 koşucuyla katılan Takım, toplanan bağışlarla 120 anneye Onuncu Ay Paketi ulaştırdı.

 

#KoşalımDaBüyüsün #BütünBebeklerBizim

www.hayatadestek.org

 

Hayata Destek

Hayata Destek Derneği, afetlerden etkilenmiş toplulukların temel hak ve ihtiyaçlarına erişimlerini sağlamak amacı ile kurulmuş bir insani yardım kuruluşudur. Temelleri 2005 yılında atılan Hayata Destek, çalışmalarını Acil Yardım, Mülteci Destek, Mevsimlik Tarımda Çocuk Koruma ve Kapasite Geliştirme alanlarında yürütüyor. Bu kapsamda hayata destek olurken; insanlık, ayrım gözetmeme, tarafsızlık, bağımsızlık ve hesap verebilirlik ilkeleri çerçevesinde çalışmalarını şekillendiriyor.