Dünyanın önde gelen tasarım organizasyonlarından Logitech’e 25 ödül…

Tasarımlarıyla fark yaratan Logitech bu yıl “iF Design Awards” “International Design Awards” ve “Red Dot Design Awards” organizasyonlarından toplam 25 ödül kazanarak bu alandaki başarısını bir kez daha kanıtladı.

Logitech, dünyanın en prestijli tasarım ödülü platformlarından “iF Design Awards 2019”dan dokuz, “2018 IDA - International Design Awards” kapsamında yedi, ve “2019 Red Dot Design Awards” kapsamında da dokuz adet olmak üzere, toplam 25 adetTasarım Ödülü kazanarak bu alandaki başarısını bir kez daha ortaya koydu.

Bu ödüllere ek olarak, Logitech’in iPad’ler için geliştirdiği hassas dijital kalemi Crayon ve Apple ile işbirliği içinde tasarladığı kablosuz şarj standı POWERED ile akıllı TV’ler, PC’ler ve mobil cihazları bir arada kumanda etmeye imkan tanıyan klavyesi K600 TVIDAtarafından, platformun en prestijli ödülü “Gold Awards” ile ödüllendirildi. Bu yılın sonuçlarıyla Logitech, IDA’nın 12 yıllık ödül tarihinde, “en çok tasarım ödülü alan 7’inci şirket” olma unvanını sürdürdü.

Logitech Baş Tasarımcısı Alastair Curtis, “Logitech'te tasarım, bir ürünün görünümünün ve yarattığı hissin ötesinde 360 derecelik bir süreçtir. Harika bir tasarım, ofisteki gününüzden pistte koşmanıza, en sevdiğiniz oyunlar ve müziğinizden aldığınız zevke kadar, bir ürünün parçalarının toplamından çok daha fazlasıdır. Tasarım, yaşadığımız her tecrübenin hayatımızla nasıl örtüştüğü, ne derece yeni ve değerli bir şeyler kattığıyla ilgilidir. Bu nedenle iF, Red Dot ve IDA gibi prestijli organizasyonlardan aldığımız ödüllerden büyük gurur duyuyoruz.” dedi.

Bu yılki ödül süreçlerinde, iF, Red Dot ve IDALogitechLogitech G, Ultimate Ears, Jaybird ve Blue Microphones ürünlerini ödüllendirdi. Logitech ve markaları 2012'den bu yana, dünyadaki belli başlı tasarım organizasyonlarından ve yayınlarından 250'den fazla tasarım ödülüne layık görüldü.

Red Dot Hakkında
1954 yılında kurulan Red Dot Ürün Tasarım Ödülleri, dünyanın her yerinden yılın en iyi ürünlerini değerlendiriyor. Her yıl binlerce kişinin girdiği kategorilerde, seçilen ürünleriyle onurlandırılan Red Dot kazananları, olağanüstü bir tasarıma sahip ürünleri bulmaya çalışan uluslararası bir jüri tarafından seçiliyor. Bu yıl, Red Dot'un Logitech'i ve markalarını üst üste ödüllendirdiği yedinci yıl oldu.

IDA Hakkında
International Design Awards, efsanevi tasarım vizyonerlerini onurlandırıyor ve mimari, iç mekan, ürün ve grafik ve moda tasarımında yeni yetenekleri ortaya çıkarıyor. IDA, dünya çapında tasarımın ikonoklazmasına (geleneksel yaklaşım karşıtlığı) dikkat çekmeyi, kavramsallaştırmayı ve harika işler üretmeyi hedeflemektedir. Bu, IDA'nın Logitech markasını ve üstün tasarımı için ürünlerini ödüllendirdiği beşinci yılı işaret ediyor.

iF Hakkında
iF Design Awards, uluslararası marka ve tasarımcıların ürünlerini tasarım kalitesi, mükemmellik, malzeme seçimi, inovasyon düzeyi, işlevsellik, ergonomi ve genel tasarım unsurlarına göre değerlendiriyor. Tüm dünyada tasarımda “mükemmellik” sembolü olarak gösteriliyor yarışmanın kazananları 20’den fazla ülkeden katılan 60 uzman tarafından değerlendiriliyor.

Logitech Hakkında
Logitech, insanların gündelik hayatında yer alan tasarımlar üreterek onları dijital dünyaya bağlıyor. Bundan 35 yıl önce, bilgisayarlar aracılığıyla insanları birbirine bağlamaya başlayan Logitech, şimdi de müzik, oyun ve video aracılığıyla herkesi bir araya getiren ürünler tasarlıyor. Logitech’in markaları arasında LogitechUltimate EarsJaybirdBlue MicrophonesASTRO Gaming ve Logitech G bulunuyor. 1981 yılında kurulan Logitech International; hisseleri SIX Swiss Exchange (LOGN) ve Nasdaq Global Select Market’te (LOGI) işlem gören halka açık bir İsviçre şirketi. Türkiye’deki distribütörü Penta olan Logitech’e; http://www.logitech.comhttp://blog.logitech.com/Facebook ya da Twitteradresleri üzerinden ulaşılabiliyor.