Logitech, “2017 iF Design Awards”tan 9 ödül kazandı.

Logitech, “iF Design Awards 2017” kapsamında 9 ödüle birden layık görülerek, kendi rekorunu kırdı. Bilgisayar, tablet ve telefonları tek klavyeyle yönetme şansı tanıyan Logitech K780 Multi-Device Wireless Keyboard, 4K çekim yapabilen web kamerası Logitech  BRIO 4K Pro Webcam, oyun fareleri Logitech G Pro Gaming Mouseve Logitech G900 Chaos Spectrum Gaming Mouse, oyun kulaklık, klavye ve fare serisi Logitech G Prodigy Series, akıllı ev kontrol kumandası Logitech POP Home Switch, iPad standı Logitech BASEürünleriyle birinciliği elde eden Logitech; ürün paketleme ve marka kimliği çalışmalarıyla da ödüle layık görüldü.

Konuyla ilgili bilgi veren Logitech Başkan ve CEO'su Bracken Darrell, “Bir tasarım şirketi olarak temel görevimiz, içinde olduğumuz kategorilerde yeniliğe saygı duymak. Geçmişten bugüne gelişen mühendislik becerilerimizin desteğiyle güçlenen tasarım anlayışımız, ürün geliştirme sürecimizin merkezinde yer alıyor. iF ve diğer tasarım topluluklarının Logitech’i ödüllendirmesinden gurur duyuyoruz. iF Design Award’tan 9 ödül kazanmak müthiş bir onur.” dedi.

iF Design Awards, uluslararası marka ve tasarımcıların ürünlerini tasarım kalitesi, mükemmellik, malzeme seçimi, inovasyon düzeyi, işlevsellik, ergonomi ve genel tasarım unsurlarına göre değerlendiriyor. Tüm dünyada tasarımda “mükemmellik” sembolü olarak gösteriliyor yarışmanın kazananları 20’den fazla ülkeden katılan 60 uzman tarafından değerlendiriliyor.

Logitech Hakkında

Logitech, insanların gündelik hayatında yer alan tasarımlar üreterek onları dijital dünyaya bağlıyor. Bundan 30 yıl önce, bilgisayarlar üzerinden insanları birbirine bağlamaya başlayan Logitech, şimdi de müzik, oyun ve video aracılığıyla herkesi bir araya getiren ürünler tasarlıyor. 1981 yılında kurulan Logitech International; hisseleri Six Swiss Exchange (LOGN) ve Nasdaq Global Select  Market’da (LOGI) işlem gören halka açık bir İsviçre şirketi. Türkiye’deki distribütörü Penta olan Logitech’e; www.logitech.com, http://blog.logitech.com/, @Logitech ya da @LogitechTurkiye üzerinden ulaşılabiliyor.