Logitech, Red Dot Product Design Awards’ta, 10 ürün kategorisinde toplam 13 ödül kazandı. Red Dot tarafından üst üste 6. kez ödüllendirilen Logitech, 2016 ve 2017 yıllarında aldığı 9’ar ödülün ardından, bu sene kazandığı 13 ödülle kendi rekorunu kırdı. Konuyla ilgili bilgi veren Logitech CEO’su Bracken Darrell, “Tasarıma odaklanmamız, geçen yıl uluslararası kuruluşlardan toplam 50 ödül kazanmamızı sağladı. Bu yıl yalnızca Red Dot'tan aldığımız 13 ödülle kendi rekorumuzu kırmaktan, sürekli gelişen tasarım kabiliyetimizle 2018'e güçlü bir şekilde girmekten mutluluk duyuyoruz.” dedi. 

Logitech’in ödüllü ürünleri:

·         Logitech CRAFT Klavye

·         Logitech MX Master 2S + Flow

·         Logitech MX Sound

·         Logitech MX ERGO

·         Logitech MeetUp

·         Logitech Spotlight

·         Logitech Rugged Combo

·         Logitech G POWERPLAY Kablosuz Şarj Sistemi

·         Logitech G Pro Mekanik Oyun Klavyesi

·         Logitech G433 7.1 Oyun Kulaklığı

·         Logitech G413 Mekanik Arkadan Aydınlatmalı Oyun Klavyesi

·         Ultimate Ears BLAST + Ultimate Ears MEGABLAST

·         Ultimate Ears WONDERBOOM

 Logitech Tasarım Sorumlusu Alastair Curtis ise “Tüketiciyi aldığımız her kararın merkezinde tutarak, ürünlerimiz aracılığıyla inanılmaz deneyimler yaşatmayı hedefliyoruz. Red Dot gibi prestijli organizasyonlar tarafından ödüllendirilmek hem çok onur verici bir durum, hem de doğru yolda olduğumuzun göstergesi... Logitech’le ilgilenen herkes için yenilikçi ürünler tasarlamaya ve kendimize meydan okumaya devam etmeliyiz.” şeklinde konuştu.

 

Red Dot Awards

1954 yılında kurulan Red Dot Ürün Tasarım Ödülleri, dünyanın her yerinden yılın en iyi ürünlerini değerlendiriyor. Her yıl binlerce kişinin girdiği kategorilerde, seçilen ürünleriyle onurlandırılan Red Dot kazananları, olağanüstü bir tasarıma sahip ürünleri bulmaya çalışan uluslararası bir jüri tarafından seçiliyor.

 

Logitech Hakkında

Logitech, insanların gündelik hayatında yer alan tasarımlar üreterek onları dijital dünyaya bağlıyor. Bundan 35 yıl önce, bilgisayarlar üzerinden insanları birbirine bağlamaya başlayan Logitech, şimdi de müzik, oyun ve video aracılığıyla herkesi bir araya getiren ürünler tasarlıyor. Logitech’in markaları arasında Ultimate Ears, Jaybird, Logitech G ve ASTRO Gaming bulunuyor. 1981 yılında kurulan Logitech International; hisseleri Six Swiss Exchange (LOGN) ve Nasdaq Global Select Market’te (LOGI) işlem gören halka açık bir İsviçre şirketi. Türkiye’deki distribütörü Penta olan Logitech’e; www.logitech.com, http://blog.logitech.com, @Logitech ya da @LogitechTurkiye üzerinden ulaşılabiliyor. Logitech ve Logitech’in diğer markaları, Logitech Avrupa A.Ş. ve/veya ABD ile diğer ülkelerdeki iştiraklerinin ticari ya da tescilli ticari markalarıdır. Diğer tüm ticari markalar kişisel sahiplerinin mülkiyetindedir.