Logitech, rekor kırarak “2016 International Design Awards”tan 9 ödül kazandı!

Logitech, “The IDA, International Design Awards” kapsamında 9 ödüle birden layık görülerek, kendi rekorunu kırdı. IDA; Logitech’in akıllı ev, oyun oynama, video konferans çözümleri, ürün paketleme gibi 7 kategorideki ürün tasarımlarını ödüllendirdi. Logitech ev güvenlik sistemi Logitech Circle ile Altın Ödül alırken; sunum kumandası Logitech Spotlight, 4K çekim yapabilen web kamerası Logitech BRIO 4K Pro Webcam, oyun faresi Logitech G Pro Gaming Mouse, çoklu kullanım sunan klavye Logitech K780 Multi-Device Wireless Keyboard, akıllı ev kontrol kumandası Logitech POP Home Switch ve iPad standı Logitech BASE ürünleriyle Gümüş Ödül’ün sahibi oldu. Logitech, Logitech M720 Triathlon Mouse ve ürün paketleme çalışmalarıyla da Bronz Ödül’e layık görüldü.

Konuyla ilgili bilgi veren Logitech Başkanı ve CEO’su Bracken Darrell, “Logitech ürünlerinde, işlevlerin yanına tasarımı da eklediğimiz için gurur duyuyorum. Ev güvenlik kamerası Logitech Circle ve akıllı ev kontrol kumandası Pop Home Switch, bizim için çok yeni iş kategorileri. Spotlight Sunum Kumandası var olan bir ürünümüzün yeniden tasarlanmasıyla ortaya çıktı. BRIO 4K Webcam ve K780 Multi-Device Keyboard ise üzerinde yenilikler yapılarak geliştirilmiş ürünlerimiz. Bizim için, tasarım bütün bu yeniliklerin içinde yer alıyor, bundan vazgeçmemiz mümkün değil.” dedi.

Logitech Şef Tasarım Görevlisi Alastair Curtis ise “IDA ödüllerini kazanmamız ve dünya kalitesindeki tasarım kapasitemizin farkına varılması, bizim için onur verici bir başarı. Logitech’in bünyesindeki her takım, müşterilerin talebine göre tasarımlarına yön veriyor ve bu tasarımlar akılda kalıcı deneyimlere dönüşüyor.’’ diyor.

IDA her yıl, mimarlık, dekorasyon, ürün tasarımı, grafik tasarım ve moda tasarımı alanlarındaki başarılı ürünleri ödüllendirerek yeni yetenekleri keşfediyor. Bu yıl, IDA jürisi 52 ülkeden 1.000 ürünü inceledi; tasarımlarındaki yaratıcılık, kullanılabilirlik ve kalıpların dışına çıkan özelliklerine göre kazananları seçti.

Logitech Hakkında

Logitech, insanların gündelik hayatında yer alan tasarımlar üreterek onları dijital dünyaya bağlıyor. Bundan 30 yıl önce, bilgisayarlar üzerinden insanları birbirine bağlamaya başlayan Logitech, şimdi de müzik, oyun ve video aracılığıyla herkesi bir araya getiren ürünler tasarlıyor. 1981 yılında kurulan Logitech International; hisseleri Six Swiss Exchange (LOGN) ve Nasdaq Global Select  Market’da (LOGI) işlem gören halka açık bir İsviçre şirketi. Türkiye’deki distribütörü Penta olan Logitech’e; www.logitech.com, http://blog.logitech.com/, @Logitech ya da @LogitechTurkiye üzerinden ulaşılabiliyor.