Hızlı büyüme yakalayan Namet Gıda, genişleyen iş süreçlerini Logo Yazılım ile verimli yönetiyor.

Kırmızı et sektörünün lider üreticisi Namet Gıda, Maret markasının satın alınması ve yeni yatırımlarla sürekli büyüyen yapısını, Logo Yazılım’ın geliştirdiği Logo Netsis 3 Enterprise ile yönetiyor. Üretimden maliyet muhasebesine, satın almadan satışa, muhasebeden insan kaynaklarına, tüm iş süreçlerini Logo Yazılım’a emanet eden Namet Gıda, büyüme süreçlerini daha verimli hale getirmenin yanı sıra, sektöre özgü ihtiyaçlarını da bu çözüm üzerinde geliştirdiği yazılımlarla karşılıyor.

2003 yılından bu yana Netsis ürün ailesinin kurumsal çözümlerinden yararlandıklarını belirten Namet Gıda COO’su Ferit Kiraz, Türkiye’nin en büyük 500 şirketi arasında en hızlı büyüyen kuruluşlardan biri olan Namet’in, Logo Netsis 3 Enterprise ile büyüme süreçlerinde çok daha fazla verimlilik elde ettiğini ifade etti. Kiraz sözlerini şöyle sürdürdü: “Logo Netsis 3 Enterprise tüm yönetim sistemimizin omurgası haline geldi. Sistem üzerinde ürettiğimiz raporlar sayesinde uluslararası bağımsız denetim kuruluşlarının denetimlerinden de başarıyla geçtik. Logo Mind Insight iş analitiği çözümünün katkısıyla da karar alma mekanizmalarımızı iyileştirdik.”

Logo Netsis 3 Enterprise, Türkiye ve yurt dışında şubeleri olan kurumlara yönelik geliştirilen bir ERP çözümü. Karmaşık üretim süreçlerini kontrol altına alınması, değişken müşteri siparişlerinin zamanlamasına uyum, tedariklerin eksiksiz yapılması, stokların ihtiyaçlara göre yönetilmesi parametrelerinin kurgulanabildiği çözüm, Namet Gıda’nın operasyonel ihtiyaçlarını yönetmesine olanak veriyor. Özellikle son 15 yakaladığı hızlı büyüme ve artan iş hacminin gereksinimlerini Logo Netsis 3 Enterprise ile yönetmeye başlayan Namet Gıda, bu süreçte yüksek verimlilik ve hız artışı elde etti.

1950 yılında bu yana kırmızı et sektöründe faaliyet gösteren Namet Gıda, Çayırova ve Tuzla üretim tesislerinin yanı sıra Şanlıurfa ve Samsun besi tesisleriyle de sektöre ham madde ve şarküteri mamulleri sunuyor. Şirket ayrıca Namet ve Maret markalarıyla da nihai tüketicilerle buluşuyor. Türkiye’nin en büyük 500 şirketi arasında en hızlı büyüyen kuruluşlardan biri olan Namet Gıda, iç pazara ek olarak Azerbaycan, KKTC, Afganistan, Çin, Hong Kong, Vietnam, Kuveyt, Bahreyn, Dubai ve Katar’a da et ve et ürünleri ihraç ediyor.

Logo Netsis 3 Enterprise hakkında

Zengin iş fonksiyonlarına sahip kurumsal ERP çözümü Logo Netsis 3 Enterprise; büyük ölçekli işletmelerin, holdinglerin, karmaşık üretim ve ayrıntılı planlama süreçleri yürüten sanayi işletmelerinin ihtiyaçlarına tam kapsamlı bir çözüm sunarak işletmelerin sürdürülebilir verimliliğini destekliyor. 

Logo Netsis 3 Enterprise, iş süreçlerini çok daha düşük maliyetlerle, pratik ve etkin bir şekilde yönetmeyi sağlıyor. Böylece, çalışan düzeyinden başlayarak tüm işletme genelinde kalite ve verimlilik artıyor.

İş birimleri arasında güncel bilgi akışı sağlayan Logo Netsis 3 Enterprise, karmaşık iş süreçlerini düzenliyor ve müşteri ilişkilerini etkin şekilde yönetmeye olanak tanıyor. Sisteme bilgi girişi olduğunda tüm bölümler yetkileri dahilinde doğrudan güncel bilgiye ulaşabiliyor. Kullanıcılar arasında eş zamanlı iletişim sağlanmasıyla, zamandan ve gereksiz iletişim trafiğinden tasarruf ediliyor.

Logo Netsis 3 Enterprise, işletmelerin farklı ihtiyaçları düşünülerek hazırlanmış standart modüllerin yanı sıra, sonradan eklenebilen özel çözümler de sunuyor. Böylece işletmelerin kendilerine özgü ihtiyaçlarına en uygun ERP paketi kullanıma hazır hale geliyor.