Logo Yazılım Kıbrıs’ta “Dijital Çağ”ı anlattı

Türkiye’nin en büyük bağımsız yazılım kuruluşu Logo Yazılım, BTvizyon Anadolu Toplantıları kapsamında bilişim teknolojilerindeki gelişmeleri Kıbrıslı sektör profesyonelleri ile paylaştı. Logo Yazılım İcra Kurulu Üyesi Akın Sertcan, geçtiğimiz günlerde Savoy Ottoman Palace Hotel’de gerçekleştirilen toplantıda KOBİ’lerin dijital dönüşüm süreçleri ve rekabet avantajları hakkında detaylı bilgileri aktardı.

KKTC Ulaştırma Bayındırlık Bakanlığı Müsteşarı Kemal Bağzıbağlı ve KKTC Bilgi Teknolojileri ve Haberleşme Kurulu Başkanı Doç. Dr. Kadri Bürüncük’ün de katıldığı BTvizyon Girne 2018 toplantısında konuşan Sertcan, dijitalleşmenin iş dünyasının en önemli gündem maddelerinden biri olduğunun altını çizdi. Sertcan, “Kurumlar, depo yönetiminden iş analitiğine kadar her türlü iş süreçlerini elektronik ortama taşımak için yatırım yapıyor. Bu dönüşüm nedeniyle yaşamın her alanında yeni düzenlemelere ihtiyaç duyuluyor. Otonom araçların gündelik hayatımızın bir parçası olmasına çok az zaman kaldı, ancak sigorta sisteminin nasıl adapte edileceği, kaza durumunda kimin kusurlu sayılacağı gibi önemli konularda henüz gerekli yasal değişiklikler yapılmadı. Önümüzdeki dönemde, eğitim, finans, hukuk gibi pek çok alanda yeni düzenlemeleri takip edecek, yeni kavramlarla tanışacağız. Artık kurumlar, daha çevik ve hızlı olabilmek için farklı çözümlere ihtiyaç duyuyor” diyerek KOBİ’lerin bilişim teknolojilerine yaptıkları yatırımın giderek arttığını belirtti. 

Logo Yazılım olarak KOBİ’lere büyük önem verdiklerini aktaran Akın Sertcan, “KOBİ’ler için daha esnek ve verimli çalışmalarına ortam hazırlayan iş uygulamaları üretiyoruz. Sahada yanlarında oluyor, verdiğimiz eğitimlerle bilgi birikimlerine katkıda bulunuyor, sorunlarına özel çözümler getirmek için çalışıyoruz” dedi ve Kıbrıs’ın potansiyeline dikkat çekti: “Kıbrıs’ta aktif bir şekilde yaklaşık 500 KOBİ’ye hizmet veriyoruz. Tamamlayıcı ürün gamımızdan ürünleri tercih eden firma sayısı da 491. Kıbrıs önemli bir potansiyele sahip. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin sanayisi son yıllarda gelişmeye başladı. Çok sayıda banka bulunuyor ve bankaların dosya aktarım formatlarının uyum çalışmalarının yapılması gerekiyor. Bu ticari potansiyelin değerlendirilmesi için KOBİ’lere dijital dönüşüm konusunda destek olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz.”