Logo Yazılım, Tefal’i bünyesinde barındıran Groupe SEB’in satış ve servis süreçlerini buluta taşıdı.

Logo Yazılım, 1998 yılında Groupe SEB İstanbul bünyesindeki Tefal markası için özel olarak geliştirdiği Diva yazılımını, bulut tabanlı sisteme taşıyarak satış, satış kanalları yönetimi ve satış sonrası servis süreçlerinde verimliliği artırdı. Türkiye’de yaklaşık 200 çalışanıyla Tefal, Rowenta, Lagostina, Krups ve Moulinex markalarının satış ve satış sonrası hizmetlerini yürüten Groupe SEB İstanbul, satış kanalı yönetimi için Diva Channel, satış sonrası servis çözümü için Diva Service’i tercih etti. 

Groupe SEB bünyesindeki tüm markalar için şubeler ve merkez ofisin birbiriyle uyumlu çalışmasını sağlayan proje sayesinde, satış ve stok yönetiminde verimi artırmak için tüm ERP ve perakende sistemleri entegre edildi. Proje sonrasında bulut tabanlı çözümle mekân ve cihazdan bağımsız işlem yapabilen Groupe SEB İstanbul, yetkili servislerin yönettiği iş süreçlerini tek bir merkezden takip etmeye başladı. Yenilenen Diva, daha verimli müşteri analizleri yapılarak, müşterilere özel promosyon ve uygulamalar sunulmasına imkân verdi. Proje sırasında, ödeme kaydedici cihazlar, e-arşiv, e-fatura ve omni-channel uygulamalarına geçiş sağlanarak daha verimli iş akışı elde edildi.

Groupe SEB’in, bulut tabanlı Diva ile iş süreçlerini baştan sona değiştirdiğini belirten Logo Yazılım’ın Perekende Çözümleri’nden Sorumlu İcra Kurulu Üyesi Arslan Arslan, “Teknolojik değişim, mobilleşme ve bulut tabanlı sistemler, kurumların iş süreçlerinin yönetilmesinde ve takibinde yeni ihtiyaç ve beklentileri beraberinde getirdi. Biz de Logo olarak, sunduğumuz çözümlerimizi değişime paralel geliştirmeye ve yenilemeye devam ediyoruz. Geliştirdiğimiz Diva çözümlerimiz, Groupe SEB’in satış, satış kanalı yönetimi ve servis süreçlerinde verimliliği yükselterek müşteri memnuniyetinin de artmasını sağladı. Groupe SEB ile sürdürdüğümüz farklı projelerle onların iş süreçlerine katkı vermeye devam ediyoruz.” dedi.

Groupe SEB; Tefal, Rowenta, Krups gibi 20 ayrı markayla 150’den fazla ülkede hizmet veren, toplam 25 bin çalışanı ve yıllık 4 milyar avroyu aşan cirosuyla küçük ev aletleri, elektrikli mutfak ürünleri, ev ve kişisel bakım ürünleri alanında dünyanın lider markalarından biri olarak tanınıyor. 200 çalışanı olan Groupe SEB İstanbul, 1993 yılından bu yana faaliyet gösteriyor.