Ayın ışığında: Turing, ikonik ay iniş sahnesini yeniden oluşturuyor

NVIDIA, aya iniş yapmak isteyenlerin, dünyanın en gelişmiş GPU'larına ihtiyaçları olduğunu belirtiyor. Dört yıl önce NVIDIA demo ekibi, Apollo 11’in aya inişinin bir aldatmaca olduğu mitini yalanlamak için GPU'ları kullandı. Yani aslında tam olarak, ay inişini gerçekten başarmanın en iyi yolunun, o zamanlar var olmayan bir teknolojiyi kullanması şaka haline geldi.

NVIDIA’nın daha önce hazırladığı bu demo, en son GPU mimarisi Turing'in gerçek zamanlı ışın izleme teknolojisini kullanılarak, Neil Armstrong'un aya ayak basmasından yaklaşık yarım yüzyıl sonra yenilendi.

İlgili linkler:

Detaylar, fotoğraflar ve video için lütfen buraya göz atın:

https://blogs.nvidia.com/blog/2018/10/11/turing-recreates-lunar-landing

NVIDIA BASIN PORTALINA ÜYE OLUN > www.nvidia-press.com

 

NVIDIA’yı takip edin

NVIDIA bloguna abone olun, Facebook, Google+, Twitter, LinkedIn ve Instagram'da takip edin ve NVIDIA videolarını YouTube’da izleyin, resimlerini Flickr'de görüntüleyin.

 

NVIDIA

1999 yılında GPU'yu dünyaya tanıtan NVIDIA, bilgisayar oyunu pazarındaki büyümeyi tetikleyerek, modern bilgisayar grafiklerini yeniden tanımladı ve paralel hesaplamayı kökten değiştirdi. Yakın zamanda ise GPU derin öğrenme, dünyayı algılayıp anlayabilen bilgisayarlar, robotlar ve sürücüsüz otomobillerde beyin işlevini gören GPU ile modern yapay zekâyı (yeni hesaplama çağı) dünyayla buluşturdu.

www.nvidia.com.tr

www.nvidia-press.com

 

NVIDIA GeForce Turkiye Facebook

NVIDIA GeForce Turkiye Youtube

Team NVIDIA GeForce Turkiye Twitch

NVIDIA GeForce Turkiye Instagram

NVIDIA GeForce Turkiye Twitter

NVIDIA Turkiye Newsletters

NVIDIA Turkiye NGAMER Newsletter