NVIDIA DLSS, 3DMark Port Royal’da %50'ye varan performans artışı sağlıyor

Futuremark, NVIDIA’nın Deep Learning Super Sampling (DLSS) teknolojisi için dünyanın ilk ışın izleme testi olan 3DMark Port Royal’da yeni bir özellik testi yayınladı.

DLSS, 3DMark Port Royal'da oluşturulan nesneler üzerinde keskin ve pürüzsüz kenarlar korurken rendering işlemini hızlandırmak için derin öğrenme teknolojisini uyguluyor. 3DMark Port Royal'da Ray Tracing açık olarak mükemmel ışık efektlerine sahip grafikler elde edecek oyuncular, DLSS sayesinde ise akıcı oyun ve yüksek kare hızlarına sahip olacaklar.

NVIDIA DLSS ile 3DMark Port Royal skorları yükseliyor

3DMark Port Royal, gerçek zamanlı ışın izlemeye sahip yansımalar ve gölgeler içeren yeni bir kıyaslama aracıdır. DXR ışın izleme performansının çeşitli NVIDIA Turing tabanlı GeForce RTX GPU'larda nasıl ölçeklendiğini göstermek için kullanılabilen 3DMark Port Royal’in yeni DLSS özelliği testi, gerçek zamanlı ışın izleme sırasında önemli performans kazanımları olduğunu gösteriyor. 3DMark Port Royal'da DLSS açmak,%50'ye varan performans artışı sağlıyor.

DLSS

İşlenen sahnenin çok boyutlu özelliklerini çıkarmak için derin bir sinir ağını kullanan DLSS, nesne kenarlarına ve diğer yüksek kontrastlı bölgelere görüntü geliştirme ve yumuşatma özelliğini akıllıca uyguluyor. Bu işlem, TAA veya diğer çözümlerde karşılaşılan tüm sahnenin bulanıklaşması problemini önleyerek, yumuşatılmış düz kenarlar elde edilmesini sağlıyor. DLSS, performansı artırırken görüntü netliğini, keskinliğini ve geçici kararlılığı korumaya yardımcı oluyor.

3DMark Port Royal için yeni Game Ready sürücüsü

NVIDIA, 3DMark Port Royal’a DLSS desteği getiren yeni Game Ready sürücüsünü duyurdu.  

NVIDIA mühendisleri, performansı en iyi düzeye getirmek ve mükemmel bir oyun tecrübesi sunmak için mümkün olan son ana kadar çalışmaya devam ediyor. Bütün Game Ready sürücülerinin Microsoft tarafından sağlanan WHQL sertifikasına sahip olması ise kalitenin bir diğer belirtisi olarak göze çarpıyor.

 

Yukarıdaki tablolarda referans verilen performans değerleri, aşağıdaki konfigrasyona sahip sistemle elde edilmiştir: Intel Core i7 8086K @ 5.2 GHz (tüm çekirdekler), 32 GB RAM, Windows 10 RS5, NVIDIA Game Ready Sürücüsü 418.81, 2560x1440 çözünürlük.

 

İlgili linkler:

3DMark Port Royal fotoğrafları ve ekran görüntüleri NVIDIA basın portalında:

www.nvidia-press.com

GeForce.com’da 3DMark Port Royal’ın DLSS desteği hakkındaki bilgiler :

https://www.nvidia.com/en-us/geforce/news/nvidia-dlss-3dmark-port-royal-benchmark

3DMark Port Royal fotoğrafları ve ekran görüntüleri NVIDIA basın portalında:

www.nvidia-press.com

GeForce.com’da Game Ready Sürücüleri:

https://www.nvidia.com/en-us/geforce/news/geforce-rtx-laptop-port-royal-dlss-game-ready-driver

Game Ready Sürücüleri:

https://www.geforce.com/drivers

GeForce.com’da NVIDIA DLSS detayları:

https://www.nvidia.com/en-us/geforce/news/graphics-reinvented-new-technologies-in-rtx-graphics-cards/#dlss

3DMark Port Royal DLSS videosu:

https://youtu.be/tLyIu3lMdAc

3DMark web sitesi:

https://benchmarks.ul.com/3dmark

 

NVIDIA’yı takip edin

NVIDIA bloguna abone olun, Facebook, Google+, Twitter, LinkedIn ve Instagram'da takip edin ve NVIDIA videolarını YouTube’da izleyin, resimlerini Flickr'de görüntüleyin.

 

NVIDIA BASIN PORTALINA ÜYE OLUN > www.nvidia-press.com

 

NVIDIA

1999 yılında GPU'yu dünyaya tanıtan NVIDIA, bilgisayar oyunu pazarındaki büyümeyi tetikleyerek, modern bilgisayar grafiklerini yeniden tanımladı ve paralel hesaplamayı kökten değiştirdi. Yakın zamanda ise GPU derin öğrenme, dünyayı algılayıp anlayabilen bilgisayarlar, robotlar ve sürücüsüz otomobillerde beyin işlevini gören GPU ile modern yapay zekâyı (yeni hesaplama çağı) dünyayla buluşturdu.

www.nvidia.com.tr

www.nvidia-press.com

 

NVIDIA GeForce Turkiye Facebook

NVIDIA GeForce Turkiye Youtube

Team NVIDIA GeForce Turkiye Twitch

NVIDIA GeForce Turkiye Instagram

NVIDIA GeForce Turkiye Twitter

NVIDIA Turkiye Newsletters