NVIDIA® G-SYNC™ teknolojisiyle üretilen dünyanın ilk 4K G-SYNC HDR oyuncu monitörü Türkiye’de…

NVIDIA’nın donanım ortakları arasında yer alan ASUS’un, oyunculara özel ürünler tasarlayan alt markası ASUS ROG, NVIDIA® G-SYNC™ teknolojisiyle ürettiği, dünyanın ilk 4K HDR ve DisplayHDR 1000 sertifikasına sahip oyuncu monitörü ROG Swift PG27UQ’yu Türkiye’de tanıttı. Ağustos ayında satışa sunulacak PG27UQ ile dünyada ilk defa, 4K HDR deneyimi oyuncu monitörlerine taşınıyor. 27 inç boyuta, 3840x2160 (UHD) çözünürlüğe ve hız aşırtma özelliği ile 144Hz tazeleme oranına sahip olan ROG Swift PG27UQ, NVIDIA® G-SYNC™ teknolojisi sayesinde kullanıcılara kusursuz bir oyun deneyimi sunuyor.

NVIDIA G-SYNC teknolojisi
ROG Swift PG27UQ, geleneksel monitörlerle kıyaslandığında, insan gözünün görebildiği netliğe en yakın kaliteyi ve renk aralığını sunan NVIDIA® G-SYNC HDR teknolojisinden güç alıyor ve standart monitörlerin çok üstünde olan 1000cd/m2 tepe parlaklık derecesi ile en üst seviyede görüntü kalitesi sunuyor. 4K UHD (3840x2160) içerikleri 144Hz tazeleme hızıyla sunan ilk oyuncu monitörü ROG Swift PG27UQ, NVIDIA’nın G-SYNC teknolojisiyle birlikte, oyunun her anının görüntüyle senkronize olmasını sağlayarak oyunculara son derece pürüzsüz bir görüntü kalitesi sunarken; benzersiz düzeydeki detaylarla oyuncuların oyun keyfini bambaşka bir boyuta taşıyor. NVIDIA® G-SYNC™ teknolojisi sayesinde ekranda yırtılma veya bölünme gibi sorunlardan yazılımsal çözümlerde olduğu gibi herhangi bir performans kaybı olmadan arınan monitör, 384 noktadan dinamik olarak kontrol edilen LED arka ışıklarıyla karanlık sahnelerin daha zengin ve doğal görünmesi için yüksek kontrast sunuyor.

Dünyanın ilk DisplayHDR 1000 sertifikalı oyuncu monitörü
ROG Swift PG27UQ aynı zamanda profesyoneller, içerik üreticileri ve genel kullanıcılar için parlaklık, renk aralığı ve bit derinliği gibi HDR kalitesini belirleyen kriterleri inceleyen DisplayHDR 1000 sertifikasına sahip olan ilk oyuncu monitörü olma özelliğini taşıyor. Ortam ışığını algılayabilen ROG Swift PG27UQ, parlaklık seviyesini buna göre ayarlayarak oyunculara göz yormayan, uzun süreli oyun keyfi sunuyor. Ek olarak ergonomik tasarımıyla döndürülebilen, yan yatırılabilen ve boyu ayarlanabilen monitör, kullanıcılara yüksek konfor imkânı sağlıyor.

 

NVIDIA’yı takip edin

NVIDIA bloguna abone olun, Facebook, Google+, Twitter, LinkedIn ve Instagram'da takip edin ve NVIDIA videolarını YouTube’da izleyin, resimlerini Flickr'de görüntüleyin.

 

NVIDIA BASIN PORTALINA ÜYE OLUN > www.nvidia-press.com

 

NVIDIA

1999 yılında GPU'yu dünyaya tanıtan NVIDIA, bilgisayar oyunu pazarındaki büyümeyi tetikleyerek, modern bilgisayar grafiklerini yeniden tanımladı ve paralel hesaplamayı kökten değiştirdi. Yakın zamanda ise GPU derin öğrenme, dünyayı algılayıp anlayabilen bilgisayarlar, robotlar ve sürücüsüz otomobillerde beyin işlevini gören GPU ile modern yapay zekâyı (yeni hesaplama çağı) dünyayla buluşturdu.

www.nvidia.com.tr
www.nvidia-press.com

NVIDIA GeForce Turkiye Facebook
NVIDIA GeForce Turkiye Youtube
Team NVIDIA GeForce Turkiye Twitch
NVIDIA GeForce Turkiye Instagram
NVIDIA GeForce Turkiye Twitter
NVIDIA Turkiye Newsletters
NVIDIA Turkiye NGAMER Newsletter

 

ROG

Republic of Gamers (ROG), dünyanın en iyi oyun donanım ve yazılımını yaratmaya adanmış bir ASUS alt markasıdır. 2006’da kurulan ROG, içerisinde anakartlar, grafik kartları, laptoplar, masaüstü PC’ler, monitörler, ses ekipmanları, router’lar ve çevre birimlerinin bulunduğu, performans ve kalitesiyle tanınan yenilikçi ürünler sunar. ROG büyük uluslararası oyun etkinliklerine katılmakta ve sponsor olmaktadır. ROG ekipmanları yüzlerce hız aşırtma rekorunda kullanılmıştır, dünyanın her yerinden oyuncular ve meraklılar için tercih edilen seçim olmaya devam etmektedir. Şampiyonların seçimi hakkında daha fazla bilgi için: http://rog.asus.com