NVIDIA ve DICE, yeni Battlefield V: Tides of War Chapter 1: Overture güncellemesiyle birlikte DXR performansını %50’ye varan oranlarda artırıyor

Battlefield V: Tides of War Chapter 1: Overture güncellemesi, Battlefield V için getirdiği yeni içeriklerle birlikte DXR ışın izleme performansında çok önemli bir artış sağlıyor. GeForce oyuncuları, yeni Game Ready sürücüsü ile daha iyi Battlefield V deneyimine kavuşuyor.

DXR ışın izlemeye sahip Battlefield V için çok önemli performans artışı

Battlefield V, 14 Kasım'da, DXR'nin ilk sürümü oyun içi bir yama ile kullanıma sunulduğunda DXR ışın izleme teknolojisini kullanan ilk oyun oldu. O zamandan beri, Battlefield V'deki DXR ışın izlemesini hızlı bir şekilde optimize etmek için EA ve DICE ile yakın bir şekilde çalışan NVIDIA, yeni güncellemeyle birlikte %50'ye varan performans artışı sağlıyor.

  • GeForce RTX 2080 Ti oyuncuları artık Ultra kaliteye ayarlanmış DXR ışın izleme ile 1440p çözünürlükte +60 FPS'ye ulaşabilecekler.
  • GeForce RTX 2080 oyuncuları artık Medium kaliteye ayarlanmış DXR ışın izleme ile 1440p çözünürlükte +60 FPS'ye ulaşabilecekler.
  • GeForce RTX 2070 oyuncuları artık Medium kaliteye ayarlanmış DXR ışın izleme ile 1080p çözünürlükte +60 FPS'ye ulaşabilecekler.

DICE’ın resmi yama notlarında da yer alan optimizasyonlar, aşağıdakileri değişiklikleri içeriyor:

  • DXR ışın izlemeyle oyun oynarken kararlılık iyileştirmeleri yapıldı.
  • Işın izleme uygulamasının çeşitli bileşenlerinin performansı geliştirildi.
  • Yaprak ve bitki örtüsünde geliştirilmiş ışın izleme performansı.
  • Uygulanabilir olduğunda Genel ışın izleme kalitesini artırmak için, çerçeve arabelleği verilerini kullanma.
  • Işın izlemeli sahnelerden hareketsiz geometri kaldırıldı.
  • Hatalı bir şekilde ayarlanan Medium seviye DXR ayarı düzeltildi.

Battlefield V'deki performans iyileştirmeleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için geliştirici videosu izlenebiliyor: https://youtu.be/-wy45bQe_XA

Battlefield V ve DXR tecrübesi için optimize sürücüler

GeForce oyuncuları,  Battlefield V için yeni bir Game Ready sürücüsüne kavuşuyor: Battlefield V: Tides of War Chapter 1: Overture.

Bu sürücü, aynı zamanda yakın gelecekte piyasaya çıkacak World of Warcraft: Battle for Azeroth ve Just Cause 4’te en iyi oyun deneyimini sunmak için geliştirilmiş DX12 performansı sunuyor.

NVIDIA Game Ready sürücüleri, GeForce oyuncularına mükemmel bir oyun deneyimi yaşatmak için oyunların çıkış tarihiyle eş zamanlı ya da daha önce kullanıcılara sunuluyor. NVIDIA mühendisleri, performansı en iyi düzeye getirmek ve mükemmel bir oyun tecrübesi sunmak için mümkün olan son ana kadar çalışmaya devam ediyor. Bütün Game Ready sürücülerinin Microsoft tarafından sağlanan WHQL sertifikasına sahip olması ise kalitenin bir diğer belirtisi olarak göze çarpıyor.

NVIDIA sürücü ekiplerinin işi, oyun piyasaya çıktığında bitmiyor. Ekipler, oyunun piyasaya çıkışının ardından sonra bile performansı geliştirmek için yorulmadan çalışıyor. Bu emeklerin meyveleri, DXR ışın izleme etkinleştirildiğinde, GPU'ya ve test sistemine bağlı olarak %50'ye varan performans artışı sağlayan Battlefield V'deki performans iyileştirmeleriyle görülebiliyor.

NVIDIA GeForce RTX GPU'ları, oyunculara harika bir Battlefield V PC deneyimi sunuyor.

Basın notu: https://nvidia-press.com adresinden indirilebilen Battlefield V Reviewer’s Guide güncellendi.

 

İlgili linkler:

GeForce.com’da Game Ready sürücü hikayesi:

https://www.nvidia.com/en-us/geforce/news/battlefield-v-dxr-update-game-ready-driver/

Game Ready sürücüyü indirin:

https://www.geforce.com/drivers

GeForce.com’da Battlefield V: Tides of War Chapter 1: Overture detayları:

https://www.nvidia.com/en-us/geforce/news/battlefield-v-december-4-dxr-update

Resmi Battlefield V DXR ışın izleme güncellemesi geliştirici videosu:

https://youtu.be/-wy45bQe_XA

EA.com’da Battlefield V:

https://www.ea.com/games/battlefield

WorldofWarcraft.com’da World of Warcraft: Battle for Azeroth:

https://worldofwarcraft.com/en-us/battle-for-azeroth

NVIDIA’yı takip edin

NVIDIA bloguna abone olun, Facebook, Google+, Twitter, LinkedIn ve Instagram'da takip edin ve NVIDIA videolarını YouTube’da izleyin, resimlerini Flickr'de görüntüleyin.

 

NVIDIA BASIN PORTALINA ÜYE OLUN > www.nvidia-press.com

 

NVIDIA

1999 yılında GPU'yu dünyaya tanıtan NVIDIA, bilgisayar oyunu pazarındaki büyümeyi tetikleyerek, modern bilgisayar grafiklerini yeniden tanımladı ve paralel hesaplamayı kökten değiştirdi. Yakın zamanda ise GPU derin öğrenme, dünyayı algılayıp anlayabilen bilgisayarlar, robotlar ve sürücüsüz otomobillerde beyin işlevini gören GPU ile modern yapay zekâyı (yeni hesaplama çağı) dünyayla buluşturdu.

www.nvidia.com.tr

www.nvidia-press.com

 

NVIDIA GeForce Turkiye Facebook

NVIDIA GeForce Turkiye Youtube

Team NVIDIA GeForce Turkiye Twitch

NVIDIA GeForce Turkiye Instagram

NVIDIA GeForce Turkiye Twitter

NVIDIA Turkiye Newsletters

NVIDIA Turkiye NGAMER Newsletter