NVIDIA’nın yeni Game Ready sürücüsü, G-SYNC uyumlu ekranlara ve GeForce RTX 2060 GPU’ya sahip ekran kartlarına destek veriyor

NVIDIA, G-Sync uyumlu ekranlara ve GeForce RTX 2060 GPU’ya sahip ekran kartlarına destek veren yeni Game Ready sürücüsünü duyurdu. 

 

G-SYNC uyumlu ekranlara destek

NVIDIA mühendisleri, performansı en iyi düzeye getirmek ve mükemmel bir oyun tecrübesi sunmak için mümkün olan son ana kadar çalışmaya devam ediyor. Bütün Game Ready sürücülerinin Microsoft tarafından sağlanan WHQL sertifikasına sahip olması ise kalitenin bir diğer belirtisi olarak göze çarpıyor.

 

NVIDIA Game Ready sürücülerinin diğer önemli bir boyutu da, GeForce kullanıcılarına yeni özelliklerin aktarılma mekanizması olarak sıklıkla kullanılması oluyor. Güncellenen Game Ready sürücüsü, G-SYNC uyumlu ekranlara yeni destekler getiriyor.

 

NVIDIA, Ocak ayı başında CES 2019’da sektörde yeni bir girişim olarak tanıttığı, G-SYNC Uyumlu sertifika ile G-SYNC ekosistemini genişletiyor. NVIDIA bu kapsamda, AdaptiveSync protokolünü destekleyen monitörlerdeki tecrübeyi onaylatmak adına, önde gelen monitör OEM’leri ile çalışacak. Testi geçebilen ürünler ise “G-SYNC Compatible” olarak adlandırılacak.

 

Hâlihazırdaki AdaptiveSync ekosistemi karmaşık bir yapıya sahip ve oyun deneyimi ekranlar arasında fazlasıyla çeşitlilik gösteriyor. Birçok monitör çok dar aralıktaki değerlere ve düşük VRR ekran kalitesine sahip. “G-SYNC Compatible” sertifikası bu noktada oyun deneyimine bir tutarlılık getirmeyi ve tüketicilere hangi ekranların iyi bir giriş seviyesinde VRR sağlayacağı konusunda yardımcı olmayı amaçlıyor.

 

İlgili linkler:

Game Ready Sürücüleri:

https://www.geforce.com/drivers

 

GeForce.com’da Game Ready Sürücü hikâyesi:

https://www.nvidia.com/en-us/geforce/news/geforce-rtx-2060-g-sync-compatible-game-ready-driver

 

G-SYNC Uyumlu ekranlar hakkında detaylar:

https://www.nvidia.com/en-us/geforce/products/g-sync-monitors/specs/

 

GeForce.com’da ki G-SYNC Uyumlu ekranlar:

https://www.nvidia.com/en-us/geforce/news/g-sync-ces-2019-announcements/

 

GeForce RTX 2060 ile ilgili GeForce.com makalesi:

https://www.nvidia.com/en-us/geforce/news/nvidia-geforce-rtx-2060/

 

NVIDIA’yı takip edin

NVIDIA bloguna abone olun, Facebook, Google+, Twitter, LinkedIn ve Instagram'da takip edin ve NVIDIA videolarını YouTube’da izleyin, resimlerini Flickr'de görüntüleyin.

 

NVIDIA BASIN PORTALINA ÜYE OLUN > www.nvidia-press.com

 

NVIDIA

1999 yılında GPU'yu dünyaya tanıtan NVIDIA, bilgisayar oyunu pazarındaki büyümeyi tetikleyerek, modern bilgisayar grafiklerini yeniden tanımladı ve paralel hesaplamayı kökten değiştirdi. Yakın zamanda ise GPU derin öğrenme, dünyayı algılayıp anlayabilen bilgisayarlar, robotlar ve sürücüsüz otomobillerde beyin işlevini gören GPU ile modern yapay zekâyı (yeni hesaplama çağı) dünyayla buluşturdu.

www.nvidia.com.tr

www.nvidia-press.com

 

NVIDIA GeForce Turkiye Facebook

NVIDIA GeForce Turkiye Youtube

Team NVIDIA GeForce Turkiye Twitch

NVIDIA GeForce Turkiye Instagram

NVIDIA GeForce Turkiye Twitter

NVIDIA Turkiye Newsletters