Yeni GeForce GTX 1660 Ti, 1900TL’den başlayan fiyatıyla oyuncular için harika bir performans artışı sunuyor

Nesil Turing Mimarisinin gücünden beslenen GTX 1660 Ti, GTX 960'tan 3 kat, GTX 1060'tan ise 1.5 kat daha hızlı

NVIDIA, günümüzdeki popüler oyunlarda büyük performans ve güç verimliliği artışı sağlayan yeni GPU'su GeForce GTX 1660 Ti'ı duyurdu. Tüm dünyada aynı anda satışa çıkan ekran kartı, Türkiye’de 1900TL’den başlayan fiyatlarla oyunseverlerle buluşacak. GeForce GTX 1660 Ti, 1.536 CUDA çekirdeğine, 12 Gbps hızında çalışan 6 GB’lık GDDR6 belleğe ve daha fazla performans için kolayca hız aşırtma yapılabilen 1.8 GHz’lik çekirdek hızına sahip olmasıyla göze çarpıyor.

 

  1. nesil Turing GPU mimarisine sahip GTX 1660 Ti, önceki nesil Pascal mimarisinden 2 kat daha fazla TOPS sunmak için Turing'in gölgelendirici teknolojisindeki yeniliklerinden yararlanıyor. GTX 1660 Ti, eşzamanlı kayan nokta ve tamsayı işlemlerini, 3xL1 önbellekli birleşik önbellek mimarisini ve uyarlanabilir gölgeleme teknolojisini destekliyor.

 

Pascal'dan 1.5 kat daha fazla güç verimliliği

Turing mimarisi, daha önce güç tasarruflu GPU'ların standardını belirleyen Pascal mimarisine oranla saatte 1.5 kat daha yüksek işlem kapasitesi ve 1.4 kat daha yüksek güç verimliliğini sunuyor. Yalnızca 120 wattlık bir güç tüketimine sahip GTX 1660 Ti, watt başına düşen performans değeri açısından sınıfındaki tüm GPU’lardan daha yüksek bir değer sunuyor.

 

Rekabetçi oyunlarda saniyede 120 kare

GeForce GTX 1660 Ti, önceki nesil GPU'lardan daha iyi performans göstererek karmaşık gölgelendiricilere sahip modern oyunlarda üstünlük sağlıyor. GeForce GTX 1060 6GB'dan 1.5 kat daha hızlı olan kart, Fortnite, PUBG ve Apex Legends gibi popüler çevrimiçi oyunlarda saniyede 120 karelik bir performans değeri sunuyor.

 

Mevcut oyuncuların üçte ikisinden daha fazlası, 2014 yılında çıkan GTX 960 ve daha düşük performansa sahip olan GPU’ları kullanıyor. GTX 1660 Ti, bu seviyeden 3 kat daha fazla performans sunarken, sevilen oyunlarda daha yüksek kare hızları elde etmek isteyen kullanıcılar için uygun fiyatlı bir yükseltme imkânı sunuyor.

 

RTX 2060, PC oyunlarını daha erişilebilir kılan, benzersiz ve kullanımı kolay oyun içi özellikler sağlayan GeForce Experience™ ile birlikte geliyor:

 

  • NVIDIA Highlights - En iyi oyun anlarını otomatik olarak yakalayan Highlights desteğine sahip son yayınlanan oyunlar: Deuterium Wars, Dirty Bomb, Dying Light: Bad Blood, Europa (Ring of Elysium), Extopia, GRIP, Hitman 2, Insurgency Sandstorm, Justice, Knives Out PC Plus, Lost Ark, Shadow of Tomb Raider, Switchblade and X-Morph: Defense.
  • NVIDIA Ansel - Oyuncuların çarpıcı oyun içi fotoğraflar çekmesini sağlıyor. Son zamanlarda Ansel desteğiyle piyasaya sürülen oyunlar: Deep Rock Galactic, GRIP, Hitman 2, Insurgency Sandstorm, Ride 3 and Shadow of Tomb Raider. Oyuncular Ansel sayesinde en sevdikleri fotoğrafları paylaşabiliyor ve Shot with GeForce'daki aylık fotoğraf yarışmasına katılabiliyor.
  • NVIDIA Freestyle – Kullanıcıların oyunların görünümünü post-processing teknolojisiyle kişiselleştirmelerini sağlıyor. En yeni filtreler, oyun veya fotoğrafları yağlı boya veya sulu boyaya dönüştürebiliyor veya bir filmden ya da 1980'lerin retro görünümünden çıkmış bir görünüm sunulabiliyor.

Fiyatlandırma ve bulunabilirlik

GeForce GTX 1660 Ti, ASUS, Colorful, EVGA, Gainward, Galaxy, Gigabyte, Innovision 3D, MSI, Palit, PNY ve Zotac dâhil olmak üzere dünyanın önde gelen ekran kartı sağlayıcıları tarafından satışa çıkıyor. GeForce GTX 1660 Ti, Türkiye’de 1900TL’den başlayan fiyatlarla kullanıcılarla buluşacak. 

 

Performans testleri, ASUS Rampage VI Apex, 16 GB DDR4 bellek ve 3.3GHz'de çalışan Core i9-7900X özelliklerine sahip sistemde gerçekleştirilmiştir. Testler Ashes of the Singularity, Battlefield V, Deus Ex: Mankind, The Division, Doom, Fallout 4, Far Cry 5, Ghost Recon: Wildlands, Hitman 2, Hitman Pro, Middle-Earth: Shadow of War, PUBG, Rise of the Tomb Raider, Shadow of the Tomb Raider, Sniper Elite 4, Strange Brigade, VRMark, The Witcher 3: Wild Hunt, Wolfenstein II ve Unigine Superposition üzerinde yapılmıştır. GTX 1660 Ti, 1440p'de orijinal GTX 1060'tan ortalama %36, bazı oyunların CPU'ya darboğazı yaşayabileceği 1080p'de ise %33 daha hızlı.

 

NVIDIA’yı takip edin

NVIDIA bloguna abone olun, Facebook, Google+, Twitter, LinkedIn ve Instagram'da takip edin ve NVIDIA videolarını YouTube’da izleyin, resimlerini Flickr'de görüntüleyin.

 

NVIDIA BASIN PORTALINA ÜYE OLUN > www.nvidia-press.com

 

NVIDIA

1999 yılında GPU'yu dünyaya tanıtan NVIDIA, bilgisayar oyunu pazarındaki büyümeyi tetikleyerek, modern bilgisayar grafiklerini yeniden tanımladı ve paralel hesaplamayı kökten değiştirdi. Yakın zamanda ise GPU derin öğrenme, dünyayı algılayıp anlayabilen bilgisayarlar, robotlar ve sürücüsüz otomobillerde beyin işlevini gören GPU ile modern yapay zekâyı (yeni hesaplama çağı) dünyayla buluşturdu.

www.nvidia.com.tr

www.nvidia-press.com

 

NVIDIA GeForce Turkiye Facebook

NVIDIA GeForce Turkiye Youtube

Team NVIDIA GeForce Turkiye Twitch

NVIDIA GeForce Turkiye Instagram

NVIDIA GeForce Turkiye Twitter

NVIDIA Turkiye Newsletters