PwC Türkiye’de 243 yeni mezun genç işbaşı yapıyor!

Türkiye’nin lider denetim, vergi ve danışmanlık şirketi PwC Türkiye’nin kadrosuna 243 yeni mezun genç katıldı. Yaklaşık 4.000 başvuru arasından seçilen 243 gencin yaş ortalaması 24 iken, kadın oranı %48. Denetim, vergi ve danışmanlık hizmetlerinde işbaşı yapan yeni mezunlarla birlikte, PwC Türkiye’nin kadrosu 1.700’e ulaştı. PwC Türkiye’de çalışmaya başlayan genç profesyoneller, aynı zamanda 158 ülkede faaliyet gösteren yaklaşık 236 bin kişilik uluslararası ağın  parçası oldu. 

PwC Türkiye her yıl Mart ayında başlayan yeni mezun işe alım sürecinde üniversite öğrencileriyle doğrudan iletişime geçiyor. PwC Türkiye kariyer web sayfalarından yapılan başvuruların ardından gerçekleştirilen mülakatlarda yöneticilerle görüşen gençler, karşılıklı beklentilerini ve kariyer hedeflerini paylaşma şansını yakalıyor. PwC Türkiye, yaklaşık 6 ay süren yoğun bir mülakat döneminin ardından yeni yetenekleri kadrosuna katıyor. 

PwC Hakkında

PwC, stratejiden uygulamaya 360º iş çözümleriyle, denetim, danışmanlık ve vergi hizmetleri alanlarında kaliteli hizmet sunmaya odaklanmış, 158 ülkede 236.000’i aşkın çalışanın oluşturduğu bir topluluktur. 1981’den bu yana Türkiye’de iş dünyasına hizmet sunan PwC; İstanbul, Ankara, Bursa ve İzmir’deki 5 ofisinde, yaklaşık 1.700 kişilik profesyonel kadrosuyla Türk iş dünyasına güvenilir danışman olarak katma değeri yüksek çözümler sağlar.