Düğün sezonu açıldı, beyaz eşya ve gelinlik satışları arttı

Her yıl olduğu gibi, güneşin tüm yurtta kendisini göstermesiyle birlikte düğün sezonu da açıldı. İlkbaharda başlayan ve yaz mevsiminde hızlanan düğün sezonuyla birlikte evlenecek çiftleri alışveriş heyecanı sararken gelinlik, damatlık ve beyaz eşya piyasasında da gözle görülür bir canlılık yaşanıyor. Ayda ortalama 43 milyon kullanıcıya hizmet veren sahibinden.com’un “Elektrikli Ev Aletleri” kategorisindeki ürünlerin satışında, geçtiğimiz yılın ilk 5 ayına oranla %28’lik artış kaydedildi.

Evlenmek üzere olan her çiftin en çok üzerinde durduğu alışverişlerden biri olan gelinlik ve damatlık alışverişindeyse beyaz eşyaya oranla daha yüksek bir artış gözlendi. Gelinlikler ortalama 750 TL’den, damatlıklar ise 350 TL’den alıcı buldu. Gelinliklere talep geçen yılın Mayıs ayına kıyasla %170, damatlıklara ise %32 oranında artış kaydetti. En çok gelinlik ve damatlık ilanı verilen ilk 5 şehir İstanbul Ankara, İzmir, Bursa ve Antalya oldu.

sahibinden.com hakkında

Aksoy Group bünyesinde, 2000 yılında kurulan sahibinden.com, yenilikçi ürün ve hizmet uygulamaları ile kendi iş alanındaki standartların belirleyicisi olmaya devam ediyor. Aralık 2017’de ayda 43,1 milyon kullanıcının, 261 milyon kez ziyaret ederek, 8 milyar sayfa görüntülediği sahibinden.com; 600’den fazla çalışanı, 6 milyona yakın aktif ilanı ve on binlerce ürün çeşidiyle Türkiye’nin en büyük elektronik ticaret ve ilan platformlarından birisi olma özelliğini taşıyor.