Düğün sezonu mobilya sektörünü hareketlendirdi!

Yaz mevsimine girerken düğün sezonunun açılmasıyla birlikte mobilya sektöründe de gözle görülür bir hareketlilik yaşanıyor. sahibinden.com’un “İkinci El ve Sıfır Alışveriş” kategorisi altında yer alan “Mobilya” alt kategorisindeki ilanlarda, geçtiğimiz yılın Nisan ayına göre %88’lik artış kaydedildi. Geniş ürün çeşidi ve fiyat seçenekleriyle çok sayıda mobilya ilanını kullanıcıların beğenisine sunan sahibinden.com’da gardırop, baza ve sallanan sandalye, “Mobilya” kategorisinde en çok aranan 3 ürün olarak öne çıktı.

Ayda ortalama 43 milyon kullanıcıya hizmet veren sahibinden.com’un Nisan ayı verilerine göre mobilya kategorisinde yer alan Yatak Odası ilanları %83, Çocuk & Genç Odası %129, Mutfak %181, Yemek Odası %133, Oturma Odası ve Salon mobilyası ilanları da %39 oranında artış gösterdi. Mobilya ilanlarına en çok ilgi gösteren ilk 5 şehir ise sırasıyla İstanbul, Bursa, Ankara, İzmir, Kocaeli oldu.

Ev döşerken dikkat edilecek hususlar
sahibinden.com ikinci el veya sıfır mobilya satın alırken hem ekonomik fayda sağlayacak hem de vakit kazandıracak bazı öneriler derledi. Buna göre;

  • Ergonomik, kaliteli, insan ve çevre dostu malzemelerle üretilmiş mobilyalar tercih edilmeli.
  • Oturulacak evin metrekaresi göz önüne alınmalı. Evin fiziki şartlarına ve kullanım amacına uygun mobilyalar seçilmeli.
  • Ürünle birlikte mutlaka garanti belgesi alınmalı, kullanım özellikleri detaylı olarak incelenmeli.
  • Kullanım kolaylığı sağlamak amacıyla az sayıda modülü olan demonte ürünler tercih edilmeli.
  • Yeni mobilyaların evdeki diğer eşyalarla uyumlu olmasına dikkat edilmeli.
  • Alınacak mobilyaların ölçüsü evin ölçülerine uygun olmalı.
  • Ürünlerde kullanılacak materyaller dikkatle ve ihtiyaca uygun seçilmeli.

sahibinden.com hakkında
Aksoy Group bünyesinde 2000 yılında kurulan sahibinden.com, AR-GE merkezinde geliştirdiği yenilikçi ürün ve hizmetlerle Türkiye’nin lider teknoloji şirketlerinden biri olmaya devam ediyor. Mart 2019’da ayda 43,3 milyon kullanıcının 300,8 milyon kez ziyaret ederek, 9,7 milyar sayfa görüntülediği sahibinden.com; 600’den fazla çalışanı, 6 milyona yakın aktif ilanı ve yüz binlerce ürün çeşidiyle Türkiye’nin en büyük elektronik ticaret ve ilan platformlarından birisi olma özelliğini taşıyor.