Dünyanın dört bir köşesinde sahibinden.com’dan ev aranıyor

Türkiye doğal güzellikleri ve tarihi zenginlikleriyle, gayrimenkul yatırımında son dönemde yabancıların ilgisini giderek daha fazla çekiyor. Emlak piyasasının nabzını tutan sahibinden.com’un emlak verilerine göre, 2018’de farklı ülkelerden Türkiye için yapılan gayrimenkul ilanı arayışı 2017 yılına oranla  % 17 arttı. Ülkemizdeki gayrimenkullere en büyük ilgi, Türklerin yoğun olarak yaşadığı Almanya'dan geldi, en çok ilgi gören şehir ise 15 milyon nüfuslu megakent İstanbul oldu.

Ayda 44 milyondan fazla kullanıcıya hizmet veren sahibinden.com’un emlak verilerine göre, Türkiye’nin ekonomi ve turizm bakımından lokomotif şehri İstanbul, dünyanın çeşitli ülkelerinden gayrimenkul arayan yabancıların ilgi odağı oldu. İstanbul’da en çok emlak ilanı görüntüleyen ülkeler arasında Almanya, Hollanda, Fransa, ABD, İngiltere, Avusturya, İsviçre, Belçika, Rusya ve Suudi Arabistan ilk 10 sırada yer aldı. Yurtdışından en çok görüntülenen iller ise İstanbul’u takiben İzmir, Antalya, Aydın ve Muğla olarak öne çıktı.

Ekvador’dan ev bakan var!
sahibinden.com’un 2018 yılına ait emlak verileri incelendiğinde Ekvador, Uganda, Haiti, Kamboçya, Sri Lanka gibi ülkelerde yaşayanların dahi Türkiye’den gayrimenkul araştırdığı görüldü. Ekvador’dan en çok Gaziantep’te ev bakılırken, Uganda’nın Hatay’dan, Haiti’nin Manisa’dan, Kamboçya’nın ise Muğla‘dan gayrimenkul baktığı kaydedildi.

sahibinden.com hakkında
Aksoy Group bünyesinde 2000 yılında kurulan sahibinden.com, AR-GE merkezinde geliştirdiği yenilikçi ürün ve hizmetlerle Türkiye’nin lider teknoloji şirketlerinden biri olmaya devam ediyor. Temmuz 2018’de ayda 44,3 milyon kullanıcının 292 milyon kez ziyaret ederek, 8,9 milyar sayfa görüntülediği sahibinden.com; 600’den fazla çalışanı, 6 milyona yakın aktif ilanı ve yüz binlerce ürün çeşidiyle Türkiye’nin en büyük elektronik ticaret ve ilan platformlarından birisi olma özelliğini taşıyor.