Kış geldi, kış lastiğine ilgi arttı...

Yağışlı ve soğuk havaların kendini hissettirmesiyle birlikte zorlu kış koşullarına karşı araçlarını hazırlamak isteyen sürücüler “kış lastiği” alımları için harekete geçti. Kış lastiğinin kullanımı 1 Aralık -1 Nisan tarihleri arasında zorunlu olacağından sürücüler vasıtaları için en uygun kış lastiğini bulabilmek için sahibinden.com üzerinden şimdiden araştırmaya başladı.

Geniş ürün çeşidi ve fiyat seçeneklerinin yanı sıra karşılaştırma seçeneğiyle kullanıcılara istedikleri en iyi ürünü bulma fırsatı tanıyan sahibinden.com, Ekim ayı verilerine göre “kış lastiği” ilanlarının görüntülenmesi geçen yılın aynı dönemine oranla % 76,1, geçen aya oranla da %438 arttı. Araçların yol tutuşu ve sürüş güvenliği için vazgeçilmez unsurlardan biri olan kış lastiği ilanlarının araması bir önceki aya göre % 96,7 oranında artış gösterdi. Kış ayının gelmesiyle birlikte soğuk hava koşullarının etkili olduğu Ankara, İstanbul, Bursa, Kayseri ve Kocaeli en fazla kış lastiği ilanı görüntüleyen iller oldu.

Kış lastiği alırken nelere dikkat edilmeli

  • Kışın yaz lastiklerinin ıslak zeminlere tutunma özelliği azalırken, kış lastikleri olumsuz hava koşullarında yere daha fazla tutunarak kaymayı engeller.
  • Tercih edilen kış lastiklerinin sağa - sola çekme hareketini yapmaması için lastikler aynı ayar ve kaliteye sahip olmalıdır.
  • Kış lastikleri diş derinliğinin 3 milimetrenin üstünde olması gerekir.
  • Kış lastiği tercihinde lastiğin ebatlarının, aracın standart lastiklerinin ebadından daha geniş tabanlı olması faydalıdır.
  • Kış lastiği ıslak zeminde daha kısa fren mesafesi ve daha iyi yola tutunma sağladığı için sürüş güvenliğini artırır.

sahibinden.com hakkında
Aksoy Group bünyesinde 2000 yılında kurulan sahibinden.com, AR-GE merkezinde geliştirdiği yenilikçi ürün ve hizmetlerle Türkiye’nin lider teknoloji şirketlerinden biri olmaya devam ediyor. Temmuz 2018’de ayda 44,3 milyon kullanıcının 292 milyon kez ziyaret ederek, 8,9 milyar sayfa görüntülediği sahibinden.com; 650’den fazla çalışanı, 6 milyona yakın aktif ilanı ve yüz binlerce ürün çeşidiyle Türkiye’nin en büyük elektronik ticaret ve ilan platformlarından birisi olma özelliğini taşıyor.